Avatar uživatele
Fienir

Je omezená demokracie spravedlivá?

Nepočítejme do omezené demokracie nemožnost volit do 18 let. Dejme tomu, že volit mohou jen ti, kteří projdou nějakým nezávislým a nezaujatým testem, který ověří, zda jsou politicky a ekonomicky znalý a to, jak snadno se dají ovlivnit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Agneta před 3677 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

A kdo by nezávisle hodnotil, zda je volič politicky a ekonomicky znalý? Kdo by to zaplatil? Druhá otázka je bohužel pouze řečnická, platili bychom to mi všichni.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

To, co píšeš, je hezké – a dovedu si i představit nějaký mechanismus selekce společnosti na voliče a nevoliče, ale vždy by takový mechanismus byl předmětem protestů těch, kteří by volit nemohli a vždy by takové volby (a vláda z nich vzešlá) byly nějakou formou diktatury – nikoli demokracií.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

„Omezená demokracie ?“ Demokracie je už to, že se můžeme rozhodnout jestli volit nebo ne. V některých zemích ( z těch západních třeba v Belgii ) je povinné volit. V dalších zemích za nevolení dostávají lidé dokonce pokuty, někde i vězení. V Libanonu mohou volit jen muži, v Paraguayi jen voliči v rozmezí 18–75 let. Každý občan této republiky si má právo zvolit nebo nezvolit koho chce. Žije zde, pracuje a nezáleží na tom, jak je politicky nebo ekonomicky „znalý“. Každý má jiné vědomosti, znalosti, ale rozhodně to nemůže být důvodem, jestli může nebo nemůže volit. Všichni musí mít stejná práva, stejně jako povinnosti. Nenapadlo Tě, že by to byla diskriminace ? ☹
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­vinn%C3%A1_vo­lebn%C3%AD_%C3%­BA%C4%8Dast#Vym­.C3.A1han.C3.A1_po­vinn.C3.A1_.C3­.BA.C4.8Dast

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek