Rokio

Je psí výcvik synonymem vzdělávání psů?

Dochází psím výcvikem k rozvoji inteligence a ducha u psů?

Odpovědi
Drap

Nebylo prokázáno, že výcvikem by se rozvíjela inteligence psa. Co je to duch u psa netuším. Výcvik ne jen částečně vzdělávání psů. Výcvik cvičí se pes aby přesně plnil stanovené příkazy majitelem. Psa je potřeba vychovávat i jinak. Hlavně dobře asociovat, aby se mohl volně pohybovat a žít v našem. lidském, prostředí. Zákony psů se dosti liší od zákonů nás lidí.

EKSOT123

Ne. Sice takový slepecký pes nemůže být jen tak nějaký trouba, přesto je to jen vedlejší přínos. Výcvik psů slouží v prvé řadě k zábavě a pro potřeby člověka.
Bylo by sice možné provádět efektivnější výcvik, který by sloužil speciálně k rozvoji inteligence, ducha, či charakteru psa, ale dosud jsem o ničem takovém neslyšel.
S nadhledem vzato, charakter psa bývá často v pořádku. Aby se zlepšil, musel by podstoupit podobný výcvik i jeho pán. A rozvoj inteligence a ducha? – Záleží, jaké má takový pes životní představy a plány, čeho chce dosáhnout. 😉
https://birdin­flight.com/en/plit­ka/muzzle-brand-turn-dog-fashion-model.html
Zároveň dotaz naznačuje problematiku podřízenosti a religiozity.
Nedávno jsem ti na stejný dotaz dával pěkný odkaz:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=L5leqsaT­hUM