plebs

Je vhodné sekat trávu na zahradě častěji nebo 1–2× ročně?

Menší do 1000 m2 mám dva sousedy jeden 1 týdně druhý max. 2× ročně první dle jeho pravdy likviduje klíšťata a má rád estetiku. Druhý chrání některé užitečné brouky zem se tolik neprohřívá a v zimě neochlazuje tudíž ochraňuje planetu. Který má pravdu a který je dezolát.

Nejlepší odpověď
cappuccino

To asi zalezi na tom, jak kdo zahradu vyuziva.
Pro nas je treba idealni, sekat priblizne 1× do mesice a nechat ostruvek travy s kytickama pro vcely.

Další odpovědi
Emefej

Já mám trávu na pozemku jako zdroj sena, takže seču 2 krát ročně.

Drap

Pro přírodu lepší 2× ročně. Pravidelným sečením, každý týden, klíšťata nevyhubí, jen zaznamená možná menší výskyt na vlastním těle.

Dochy

Je otázka, jestli máte zahradu, nebo louku. Zahrada se zpravidla seče častěji, louka 1–3× ročně. 1× týdně je podle mně extrém i na zahradu, mně by stačilo tak 1× měsíčně (ale není to moje starost) – a s ohledem na aktuální situaci (ona ta tráva také roste různě na různých podkladech a v různém počasí)

elkon

Sekám když je potřeba, udržuji trávu vysokou 4 cm, jak jsem se dočetl v knize o trávnících, pokud chci mít „anglický trávník“. Pravidelně hnojím a vhodným přípravkem odstraňuji dvouděložné plevele, pokud se objeví.

Disraeli

Je to tvoje zahrada, tak se o ni starej tak, jak ti to vyhovuje nebo jak chceš. Starej se o svoje. Správným sečením zahrady planetu nespasíš. Navíc 1000 m² nic není.

Ametyst

My sečeme trávu 2× za měsíc. Je to nutné, aby se nepřemnožili slimáci. To pak nemá cenu cokoliv pěstovat.