Zatímco posudky oponentů závěrečných prací jsou vesměs vysokými školami bez problémů zveřejňovány, u posudků vedoucích závěrečných prací jsem si povšiml rozdílu.
Masarykova univerzita je nezveřejňuje.
Karlova univerzita je zveřejňuje.
EDIT: Vysoká škola finanční a správní nezveřejňuje nic.
Když jsem se ptal správce webu na MU, bylo mi řečeno, že podle zákona oponentní posudky zveřejnit mohou, ale posudky vedoucích nikoliv.
Kde je tedy pravda?
Podle kterého zákona a paragrafu?
Je to tím, že vedoucí prací zkrátka udělují na UK souhlas se
zveřejněním?
EDIT: Zdá se, že jsem konečně nalezl paragraf, podle něhož se nikde zveřejnění posudků nezakazuje. Ano, nařizuje se zveřejnění oponentských, ale o zákazu zveřejnění vedoucích nikde ani slovo.
http://zakony.centrum.cz/zakon-o-vysokych-skolach/cast-4-paragraf-47b
Díky!
P.
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 2292 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Správce webu Vám nesdělil, kterého ustanovení kterého zákona se
dovolává?
(Já bych se s nezdůvodněnou odpovědí nespokojila.)
0 Nominace Nahlásit |
Tak aktualizace, dostal jsem právě odpověď: „Odpoved by byla slozita a zavisla na case, ve kterem byla prace obhajena.“ Navíc jsem zjistil, že vůbec nic není dostupné např. u této školy: https://is.vsfs.cz/th/z3l4x/
@ivzez Já jsem se také nespokojil a ihned ve vší slušnosti napsal znovu žádaje podrobnosti. 🙂 Zatím mi nebylo odpovězeno, ale nutno uznat, že je víkend. Rád bych byl ovšem „vyzbrojen“, bude-li odpověď neuspokojivá, proto jsem se raději zeptal i tady. Nemaje právnického vzdělání ani zkušeností, netuším, kde hledat, byť tuším, že nejspíš někde najít lze. 🙂
Pokoušela jsem se k tomu něco najít, ale našla jen to, že podle zákona o VŠ jsou školy povinny zveřejnit závěrečné práce a posudky oponentů.
K hodnocení vedoucími prací jsem našla jen u některých škol,
že se vkládají pouze na základě vnitřního předpisu a pouze pro interní
potřebu. Zdůvodnění žádné.
Zaujalo mne to → také by mne zajímalo, proč to tak je.
Díky za snahu. Právě jsem od pana správce, jemuž jsem opět ve vší slušnosti, ba dokonce s omluvou, poslal úryvek onoho zákona, obdržel toto:
„A kde je napsano, ze se posudky vedoucich zverejnovat smi? Vedouci prace muze skolu zalovat za neopravnene zverejneni. Jsem informatik. Obratte se na pravnika.“
😁
Webmaster se musí řídit pokyny provozovatele, sám o zveřejnění (o vložení na web) nerozhoduje. Ovšem odpovědět Vám měl jinak.
Pokud něco není výslovně zakázáno, je to povoleno. Nikoliv naopak.
___
Já si myslím, že by se ty posudky vedoucích mohly vyskytovat jenom v „pracovních“ verzích, závazný, že je až posudek oponenta.
Ale to je spíše spekulace, vycházející ze zkušenosti s vedoucí dceřiny diplomové práce. (Dělala jsem dceři korekturu a od vedoucí práce měla jenom připomínky. Posudek jsem od ní neviděla žádný)
Žádný jiný podklad k tomu nemám. )–:
Nevadí, i tak děkuji. Mimochodem: pokud něco není výslovně zakázání, je to povoleno – přesně totéž jsem si pomyslel i já. No nic. Jsem rád, že alespoň UK, má alma mater, je takto otevřená. 😉 Hezkou neděli.