Avatar uživatele
OSHO

Jsme současné době svědky nečekaných změn?

Dospěje každá vesmírná civilizace k tomu, že nahradí živé bytosti za autonomní roboty, protože živá bytost je omezená tím, že je živá, a tak nemůže konkurovat robotům a umělé inteligenci. O­tázka, zda každá vesmírná civilizace dospěje k nahrazení živých bytostí autonomními roboty, je spekulativní a zatím nemáme konkrétní odpověď, protože nejsme schopni studovat žádné jiné vesmírné civilizace kromě té naší vlastní na Zemi. Existují však některé teorie a úvahy, které mohou tuto otázku ovlivnit. 

Pokud vesmírná civilizace dosáhne vysoké úrovně technologického vývoje, mohou autonomní roboty a umělá inteligence nabídnout mnoho výhod, jako je rychlost, efektivita a odolnost vůči různým podmínkám. Pokud jsou tyto technologie schopny překonat omezení živých bytostí, může to vést k jejich náhradě. Živé bytosti jsou omezeny biologickými procesy, jako jsou stárnutí, nemoci a omezená fyzická odolnost. Autonomní roboty by mohly nabízet možnost překonání těchto omezení. 

Otázky týkající se toho, co znamená být živým a jaký je vztah mezi umělou inteligencí a biologickým životem, mohou mít vliv na rozhodnutí civilizace o nahrazení živých bytostí roboty. V některých případech může být vytváření a udržování autonomních robotů ekonomicky výhodnější než udržování živých bytostí. Hodnoty, tradice a kulturní postoje mohou mít také rozhodující vliv na to, jaká rozhodnutí vesmírná civilizace přijímá v otázce nahrazování živých bytostí autonomními roboty. 

V současné době jsme svědky rychlého technologického pokroku, který ovlivňuje různé aspekty našeho života. Nicméně, jestliže a jakým způsobem by vesmírné civilizace mohly nahrazovat živé bytosti autonomními roboty, je čistě spekulativní a závisí na mnoha faktorech, které nemůžeme přesně předpovědět.

Zajímavá 0 před 377 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kešař

Není potřeba nic nahrazovat. Lidé se stávají roboty sami. Jsme dnes závislí na digitálním světě, doba je natolik rychlá, že člověk se v ní ztrácí, takže se čím dál cítí osamělejší a opuštěnější. Nehledě na to, že člověk se v promile věcí rozhoduje na základě své vlastní vůle, čímž se o svobodu vědomě / nevědomě připravuje sám.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Netuším, kde jste načerpal „své“ informace o vesmírných civilizacích……
Případně, co jste, kde načerpal, okopíroval.;-)
Člověk, ruka člověka je/bude v některých věcech/oborech nezastupitelný

NE, nejsme svědky nečekávaných změn!
Jsme svědky, desítky (i stovky) let, PŘEDPOKLÁDANÝC­H změn.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Další okopírované Kouboviny. Jinými slovy, Koubovy bláboly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Je také důležité zmínit, že nahrazení živých tvorů autonomními roboty by mělo mnoho etických a morálních implikací. Jednou z hlavních otázek je, jaké jsou práva a povinnosti robotů a umělé inteligence. Pokud roboti nahradí živé bytosti, mohli bychom se dostat do situace, kdy roboti mají víc práv než živé bytosti, což by mohlo vést k podobným problémům, jaké vidíme v současných diskusích o právech zvířat a lidských právech.

Navíc existuje otázka, zda by roboti a umělá inteligence měli nějakou formu sebeuvědomění nebo zda jsou jen sofistikované nástroje. Pokud by měli sebeuvědomění, měli bychom je považovat za živé tvory a měli by mít nějaká práva a povinnosti?

To jsou složité otázky, které budou pravděpodobně vyžadovat dlouhodobé diskuse a analýzy. I když technologický pokrok umožňuje vznik autonomních robotů a umělé inteligence, neznamená to, že je nezbytně nutné nebo správné nahradit živé bytosti těmito technologiemi.

Závěrem, otázka, zda každá vesmírná civilizace dospěje k tomu, že nahradí živé bytosti autonomními roboty, je nejasná a spekulativní. Bude vyžadovat širokou škálu diskusí a úvah, včetně technologických, filosofických, etických a sociálních hledisek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Netuším, ale mám pár poznámek.

  • Vždy zůstane určitá významná část činností, kterou zvládnou jen lidé.
  • Společnost je založena na tržním hospodářství. Bohatí vždy budou potřebovat chudé, aby měli na kom bohatnout. Že by roboti mohli nahradit lidi i v tomto, tj, že by měli nějaké vlastní potřeby a potřebovali nakupovat, aby živili bohaté, to by museli mít nějaké sebeuvědomění.
  • nevím, jak se AI může vyvinout dál, ale zatím to vypadá, že dosáhnutí sebeuvědomění AI je ještě více nemožné nebo vzdálené než mezigalaktické vesmírné cestování nebo cestování časem. Tedy s ní nelze počítat ani u maximálně vyvinuté robotizace. Která by sice zvládla velkou část lidských činností, ale pořád by v tomto ohledu spotřeby nenahradila lidi. Tím ale není vyloučeno, že se chudí kvůli robotizaci mohou dostat do nějakých forem zotročení, zneužívání a bídy. Ačkoliv v morálně postavené společnosti by to mělo být přesně naopak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pre každého realisticky premýšľajúceho človeka, pokiaľ má dostatočné znalosti problému, nejsme v současné době svědky nečekaných změn

Pripomienka autorovi
Prosím, autora tejto otázky, aby sa nezhadzoval plagiátorstvom svojich otázkach.
Priznám sa, ak by túto pripomienku v mojej odpovedi nielen prijal, ale dokonca sa ňou riadil, bola by som touto jeho autorskou a ľudskou zmenou nečakane milo prekvapená.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek