Avatar uživatele
zjentek

Jsou sny odrazem našich snů?

Dnes se mi zdálo o něčem, o čem už delší čas ve chvílích volna sním.

Zajímavá 0 před 528 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ne vždy, ale i tak to může být.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
College

Sny jsou náhražka za realitu, většinou tato náhražka je jako polévka z pytlíku, kterou by nejedl ani pes.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suksojovy

K probuzení jsme blízko tehdy, když se nám zdá, že sníme. Už se to blíží. Nenech se uvěznit ve snu někoho jiného.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Ano, ale není to jediný druh snů. Zdát se nám může o tom, co si přejeme (takže naše sny, touhy), o tom, čeho se bojíme (noční můry a podobně), o tom na co dlouhodobě myslíme (nehledě na to, zda je to pozitivní, negativní nebo nějaká blbost), dále o něčem zdánlivě s námi nesouvisejícím a o něčem nesmyslném (podvědomí však nějak ventiluje ty pocity a myšlenky, které se v určité formě projeví v těch snech), o tom, co známe, je nám blízké, ale na co jsme si (vědomě) dlouho nevzpoměli, pak ještě o tom, co jsme kdysi už prožili (což většinou souvisí s tím, co si přejeme nebo čeho se bojíme) nebo o něčem, co jsme zrovna prožili a co byl docela zážitek (zkrátka to nějak zapůsobilo). Pak ještě o něčem, v čem my sami ani nevystupujeme nebo jsme někdo jiný (či dokonce něco jiného), v jiné realitě, čase atd. Pak jsou ještě „zvláštní“ sny. Snů je zkrátka řada a ne všechny jsou o naších snech/přáních.
Takže jo, pocity hrají důležitou roli při snění. Touhy a přání jsou jedno z toho. Proto se taky toužebným přáním říká sny. Denní snění v podobě představ o vytoužených věcech anebo noční snění, kdy se nám o tom kýženém zdá příjemný sen.
Sny mohou být i řekněme „kombinové“ – zdát se nám může o tom, co si přejeme, ale nemusí to být vůbec příjemný sen, jako spíš noční můra. Taky se nám může zdát o něčem čeho se bojíme, nebo co nás minimálně stresuje, ale naopak to nemusí být špatný sen. A tak podobně. Kolikrát nám sny mohou něco sdělit (nejčastěji o nás samotných, našich přáních, obavách,…). Sny nám mohou taky pomoci z něčeho vystřízlivět anebo i změnit přístup/mentalitu.
Na typ snů mají vliv i fyzické potřeby a stav těla – ať už si ho uvědomujeme nebo to „víme“ jen podvědomě (nemoci, atd).

Sny mohou být odrazem mysli/myšlenek, podvědomí (na tom vlastně stojí všechny sny – ale některé víc), pocitů i samého života. Sny mohou být i „předtuchové“, odpovědi poskytující/na­lézající, velmi nelogické, živé, vědomě ovládané (lucidní) – anebo jen s probuzeným vědomím, atd atd. Sny (tedy podvědomí) se můžou snažit zpracovat náš život a něco, co s ním souvisí – ať už si něco přejeme, něčím se trápíme, s něčím si nevíme rady (anebo může jít o úplně něco jiného), tak se nám mohou snažit něco říct a dát nám odpovědi, utřídit mysl… Když né z onoho esotericko-mystického hlediska, tak minimálně z psychologického. I nelogické sny (zpravidla je to většina snů) – včetně těch naprosto šílených – mají svůj smysl a význam. Časté jsou i chaotické sny v podobě jednoho snu, který se během krátké chvíle velmi mění – mění se děj, prostředí, postavy – a to postupně na sobě jakoby navazující, ale z logiky nedávající smysl. ASI známka neklidné mysli nebo rozličných pocitů a stavů mysli/ducha.
Sny však nemusí být jen prospěšné. Většinou sice ventilují naše pocity, něco nám dávají, jsou součástí spánku a uvolnění/rege­nerace, ale dlouhodobě špatné sny mohou mít i negativní vliv na života a zdraví. Na úbytek energie, nevyspalost, příčiny nebo umocnění stresu a obav atd. Špatné sny (dlouhodobé) byly prokázány i jaky projev/ukazatel počínající demence.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek