Ooona

Kde koupit atypickou terasovou/chod­níkovou betonovou dlaždici?

Přeji pěkný den,
rád bych se Vás zeptal, kde by bylo možné sehnat nejspíš atypický rozměr betonové dlaždice 44044030 mm? Standard 300*300, 400*400, 500*500, 600*600 mají všude, ale nikde nic něco mezi tím. Mám z nich vyskládanou terasu a po zimě jich několik popraskalo a rád bych je vyměnil.

Děkuji

Nejlepší odpověď
aliendrone

No, MOŽNÁ seženeš, pokud znáš výrobce dlažby. Pokud ne, vždy jde nařezat atypická z větších formátů, takže už jde jen o to, abys strafil správný matroš včetně odstínu, aby to nevypadalo divně. Nebo možná by to mohlo vypadat i zajímavě, když to nějak rozumně přeskládáš. Ovšem řezačku co radí zjentek nedoporučuji (ne že by to s ní apriori nešlo, ale potřebuješ trochu praxe, jinak spoustu dlaždic při lámání zprasíš).

Podle mne je mnohem lepší řešení nákup „diamanťáku“ do flexy (úhlové brusky) a uříznout si to sám, není to žádná věda. Pokud jsi opravdu zoufalec a flexu nemáš (sry, ale i takoví se najdou), tak si ji půjč od kámoše, v nejhorším případě v půjčovně. Nejlepší by ji bylo ovšem koupit, je to HODNĚ univerzální stroj na kdeco (na řezání, broušení, leštění a vůbec bambilion věcí – záleží jen jaké k ní koupíš kotouče a další příslušenství – DOPORUČUJI!)

No a jak se dělá s diamanťákem? Úplně stejně, jako když s flexou řežeš třeba železo > https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_UPL1x3sSsY , zvládne i malá holka, neboj nic.;) :)

Další odpovědi
Dochy

Co si ty betonové udělat sám? Pokud je to pár kusů…

Ty řezačky jsou na keramické dlaždice. Pochybuju že s betonovýma by to dělalo dobrotu… To opravdu spíš ten kotouč jak píše Alien.

Mno Zjentek dal i odkaz na keramické s „betonovým“ dekorem. To nebude to pravé…

zjentek

Měřils přesně? Co takhle 448mm>> https://www.si­ko.cz/dlazba-rako-rebel-tmave-seda-45x45-cm-mat-daa44742-1/p/DAA44742.1?gclid=E­AIaIQobChMIwcCZ7dbn6A­IVCevtCh2IqwNfE­AQYCSABEgIOtfD_BwE

https://www.go­ogle.com/sear­ch?rlz=1C1AOHY_csCZ838CZ­838&ei=Z4yVXt-kGJmmgAbxn6LwBw&q=dl­a%C5%BEba+450+x+450­+mm&oq=dla%C5%BE­ba+450+x+450+mm&gs_lcp=C­gZwc3ktYWIQAzo­ECAAQR0oKCBcSBjEx­LTEyM0oICBgSBDEx­LThQ7NcGWIOcB2D5pwdo­AHACeACAAZ8Di­AH7BpIBBzQuMS40LTGY­AQCgAQGqAQdnd3Mtd2l6&s­client=psy-ab&ved=0ahUKE­wif9JLt1ufoAhU­ZE8AKHfGPCH4Q4dUD­CAw&uact=5

Taky se dlaždice dají nařezat>> https://www.profi-technika.cz/naradi-pro-obkladace/rezacky-na-dlazbu/4

Jo, jasně, sry…

Když píši nařezat, myslím krom řezačky SAMO SEBOU třeba i kotouč, ty odpovědi kolikrát vycházejí z předpokladu, že tázající dobou některé prvky odpovědi tak nějak z logiky věci sami domýšlet a za to se omlouvám, to by se nemělo, má se formulovat přesně… (;
Nehledě na vložené odkazy a jejich obsah platí původně zmíněná odpověď:

„Taky se dlaždice dají nařezat“.

Pety2015

Zkuste tady https://www.y­naradi.cz/jak-vybrat-rezacku-na-dlazdice

Ooona

Děkuji za vaši reakci. Bohužel dlaždice, kterou sháním je vysoká 30 mm proto je spíše podobná „klasické“ chodníkové dlaždici z betonu.

aliendrone

To je úplně fuk, jestli je z betonu nebo ze žuly či keramická. Kotouč je tzv. „průmyslový diamant“ a schroupne všechno. Sice nemá rád, když je v tom betonu kovová výztuž (pak doporučuji chladit [přilévat vodu např. z hadice, konce apod.], ostatně při větší hloubce řezu je to tak jako tak nutné a navíc i ohleduplné – nevytváří se nepřijemný prach, kterého při řezání vzniká jina ZNAČNĚ množství).

V případě 30mm tlouštky řezu doporučuji stroj na průměr kotouče 150mm nebo VĚTŠÍ, dělají se i menší (125mm), ale teď z hlavy si nevybavím, jestli by to bylo OK, každopádně by to bylo dost na těsno. 150mm kotouč si s tím (30mm beton) jistě easy poradí. A jak říkám, pro ještě větší stroje (a kotouče) není problém řezat i 100mm a větší tloušťky [jen už to není na držení v ruce], viděl jsem i stojanovou řezačku na prořezávání panelů v paneláku. Ale ta už byla „trochu větší“ s ohledem na to, že řeznou hloubku měla 300mm. :)

zjentek

Hm tak to si odlij třeba z betonu v nějaký podoma vyrobený formě, protože koupit dlažbu 30 mm jinýho rozměru a řezat to diamant. kotoučem = utrpení ve smyslu zbytečného plýtvání zdroji a energií. Teď je spíše otázka, co máš pod dlažbou za podloží a jestli tam dlaždici na tloušťku 3 cm MUSÍŠ MÍT, anebo chceš, či nechceš, či budeš improvizovat, BO když ďoury po vydloubnutých prasklých dlaždicích dosypeš sypkým materiálem, který tam patří, tak ve finále tam napasuješ i slabší pevné dlaždice, které jen tak neprasknou. Předpokládejme, že na terase s buldozerem nejezdíš a dlažba 3cm je zde zbytečná.

Dochy

Slabší dlaždice na písku? To myslím nevydrží… Všechna ta keramika předpokládá, že je na pevném podkladu. Pak může být tenká. Navíc by se to hýbalo třeba když někdo došlápne na kraj dlaždice. Volně položené podle mně musí být tlusté a těžké.