mkdyalt ymhg

Když půjdu na střední školu, musím dát nějaký dárek učitelce?

Půjdu na střední školu a budu mít novou učitelku, tak nevím: mám jí něco dát, nebo ne?
Bojím se, že všichni něco darují, a já ne, nebo naopak
(Nejsem Češka)

Odpovědi
Drap

Ne, dárek se na začátku školního roku opravdu u nás nedává. Výjimkou je první třída ZŠ, kdy se nosí květina, ale ani to neni povinností.

Kalim_YT

Ne, dává se až na konci roku za zásluhy učitele.

Rokio

Ne, toto není v Česku zvykem.

led

Akýkoľvek darček daný vopred, môže byť považovaný za úplatok.

Na konci školského roku malý darček (nemyslím zlaté šperky, ale tradičné kvety) môže byť poďakovaním