Lukas27

Kolik dní v týdnu bychom měli mít rest od cvičení?

Odpovědi
aliendrone

Přesně? Myslím, že 0, pokud má mít cvičení nějaký smysl. :)

Lotr2008

Ja bych se na cvičení vykašlal, uzivej si zivota, dokud to jde. Byt obezni neni ostuda.

Disraeli

Jeden dva dny volné, své udělá když budeš cvičit i jen 3× týdně (nikoli za sebou… to bys pak byl zase 4 dny bez cvičení a to je moc).
Ale jako cvičit, hýbat se můžeš každý den. Třeba posilovat (náročně) můžeš 5×, 6× týdně, ale jako dělat nějakou kalistheniku, kardio, běh a podobně, to můžeš každý den i v ty „volné dny“, kdy máš pauzu od posilování.

Podstatné je taky CO a JAK cvičíš, posiluješ nebo se snažíš zhubnout? A jak náročně postupuješ, kolik toho denně uděláš, střídáš partie nebo procvičuješ (každý den) celé tělo,…
Je to prostě tak, že pokud posiluješ, tak rozhodně nemusíš posilovat každou partii každý den… na růst to potřebuje odpočinek. Ale cvičit (v nějaké formě) můžeš každý den. Klidně ale můžeš i posilovat každý den. Profesionální bodybuildeři mají většinou jeden den v týdnu pauzu, ale ani to není třeba, viděls jak se někteří herci připravují na nějaké role a potřebují se dostat do fromy, tak cvičí a posilují každý den.