Avatar uživatele
Frogman

Který dodavatel elektřiny nepodmiňuje místění rozvaděče na veřejně přístupném místě?

Hlavní rozvaděč máme už asi 50 let umístěný doma na verandě. Pravděpodobně bude potřeba trochu „omladit“ elektrické vedení a slyšel jsem, že nově už je podmínkou, aby byl rozvaděč umístěn u plotu, aby byl volně přístupný, což se mi ani trochu nelíbí.
Když by bylo potřeba technika dodavatele pustit domů, aby mohl něco zkontrolovat, není problém ho tam pustit. Proč by ale k tomu měl mít přístup úplně každý a mohl mi tam něco „vyvést“?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? tatanka před 1118 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Myslím, že to není záležitost „dodavatele“ (tj. obchodníka), ale „distributora“ – tj. správce el. sítě v dané oblasti a ten má pro danou oblast monopol. Takže touto cestou si podle mně nepomůžeš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Takového nenajdeš

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Že se ti to nelíbí není rozhodující. Je to vývoj a požadavky distributorů. Při rekonstrukci se měření a hlavní jištění umístí tak, aby bylo pro manipulaci distributorem přístupné. Každý k tomu přístup nemá, ani spotřebitel. Je k tomu speciální klíč. Přístup má jen osoba k tomu určená. Ty tam nemáš co dělat.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1099 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek