Frogman

Který dodavatel elektřiny nepodmiňuje místění rozvaděče na veřejně přístupném místě?

Hlavní rozvaděč máme už asi 50 let umístěný doma na verandě. Pravděpodobně bude potřeba trochu „omladit“ elektrické vedení a slyšel jsem, že nově už je podmínkou, aby byl rozvaděč umístěn u plotu, aby byl volně přístupný, což se mi ani trochu nelíbí.
Když by bylo potřeba technika dodavatele pustit domů, aby mohl něco zkontrolovat, není problém ho tam pustit. Proč by ale k tomu měl mít přístup úplně každý a mohl mi tam něco „vyvést“?

Nejlepší odpověď
Dochy

Myslím, že to není záležitost „dodavatele“ (tj. obchodníka), ale „distributora“ – tj. správce el. sítě v dané oblasti a ten má pro danou oblast monopol. Takže touto cestou si podle mně nepomůžeš.

Další odpovědi
Drap

Takového nenajdeš

elkon

Že se ti to nelíbí není rozhodující. Je to vývoj a požadavky distributorů. Při rekonstrukci se měření a hlavní jištění umístí tak, aby bylo pro manipulaci distributorem přístupné. Každý k tomu přístup nemá, ani spotřebitel. Je k tomu speciální klíč. Přístup má jen osoba k tomu určená. Ty tam nemáš co dělat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.