asistentka11

Lze dle Zákona č. 34/2016 Sb., o čištění komínu na tuhá paliva použít štětku, určenou na komín pro plyn. spotřebiče.?

Nový komín, vyrobený se špatným úhlem kolene, drát od klasické štětky tudy neprojde.

Odpovědi
elkon

Rozdíl mezi komínem na plyn a komínem na tuhá paliva je jen v síle plechu vložky. Takže je jedno čím se komín vyčistí. Když vidím u nás kominíka, tak používá růžici s koulí, patřičného rozměru zavěšenou na provazu. A vyčistí oba naše komíny, na plyn i na tuhá paliva.

paul1

Máme trošku podobný problém, řeším to vymetáním zespodu, přes komínové dvířka ve sklepě, tak se dostanu až ke zlomu v koleně.