tadeas.klime

Měli bychom zavést finanční opatření, pro motivaci rodičů k zodpovědnému plánování rodiny pro prosperující společnost?

Proč by taková finanční opatření mohla být přínosná:

  • Podpora kvalitnější výchovy: Když rodiče odkládají rodičovství a mají menší počet dětí, mají větší možnost věnovat jim více času, péče a zdrojů. To vede k lepšímu rozvoji dětí a je prospěšné pro celou společnost.
  • Finanční stabilita rodin: Rodiče, kteří mají děti později, mají obvykle více času na budování své kariéry a finančního zázemí. To znamená, že mohou svým dětem poskytnout stabilnější a bezpečnější prostředí, což snižuje závislost na sociálních dávkách.
  • Vyšší rovnost mezi muži a ženami: Podpora finančních opatření pro pozdější rodičovství umožňuje ženám dokončit vzdělání a budovat kariéru. Tím mají lepší možnosti v pracovním životě a mohou se na mateřství připravit lépe a zodpovědněji.
  • Snížení neplánovaného rodičovství: Mnoho mladých lidí se stává rodiči neplánovaně, což vede k přerušení vzdělání nebo kariéry. Finanční motivace k pozdějšímu rodičovství může tento problém omezit a dát rodičům šanci být lépe připraveni.
  • Zamezení zanedbání péče o děti: Mladí rodiče s mnoha dětmi čelí často finančnímu tlaku a stresu, což může vést k zanedbání péče. Když budou mít děti ve chvíli, kdy na to budou lépe připraveni, riziko zanedbání péče se snižuje.
  • Podpora odpovědných rodičů: Finanční opatření by pomohla těm, kteří plánují rodinu zodpovědně, mít děti za lepších podmínek. To by mohlo motivovat i ostatní k přemýšlivějšímu přístupu k rodičovství.
  • Větší šance na úspěch pro děti: Rodiče, kteří mají děti později, jsou obvykle finančně stabilnější a zkušenější. Díky tomu mohou svým dětem poskytnout lepší start do života.
  • Vyváženější populační růst: Nejde o to snižovat počet dětí, ale spíše o to, aby lidé měli děti v době, kdy jsou na ně připraveni. To pomáhá udržovat vyvážený růst populace, což je důležité pro dlouhodobou stabilitu společnosti.
  • Zdravější matky a děti: Když rodiče mají děti později a jsou na ně lépe připraveni, zvyšuje se šance na zdravý průběh těhotenství i na to, že dítě dostane potřebnou péči.
  • Podpora zodpovědného plánování rodiny: Finanční motivace může vést k tomu, že lidé budou více uvažovat o tom, kdy a kolik dětí chtějí mít, což je důležité pro kvalitu života celé rodiny.

Nejlepší odpověď
Hlada

Obecně ano. Společnost zpravidla rychle reaguje na finanční podmínky. Viz Husákovy děti. Především by se měla společensky i finančně lépe zhodnocovat funkce ženy ako matky, nikoli jako pracovnice. Doporučované oddalování mateřství je zhovadilost, která odporuje přírodě. Nejkvalitnější vztahy jsou mezi lidmi, kteří se seznámí za mlada a nejzdravější děti mají matky na počátku fertilního věku. Moderní soužití dvou kariéristů, kde moje děti a tvoje děti bijí naše děti, nejsou pro budoucí společnost přínosem. Výrobků a odpadu máme dost.

Další odpovědi
Ametyst

Sociální inženýrství vždycky tvrdě narazí na realitu. Stačí, aby si politici, kteří si rádi hrají na “ světové lídry,” začali trochu zajímat o problémy své vlastní země. Zatím ji jen ignorují, zadlužují, koledují si o válečný konflikt, a dokonce říkají, že jsme ve válce. Předseda vlády se roky vyžívá v komentování Gazy a Ukrajiny.

Disraeli

Kraviny, které by v praxi za jedno nefungovaly (jak bys to chtěl ošéfovat?), za druhé jsou tam nesmysly, za třetí by způsobovaly řadu velkých společenských problémů… děti později a méně, což by skvěle vyřešilo důchody, stárnutí populace a vůbec by to mělo za následek vlastně úbytek až zánik populace. Na biologii taky se*eš, protože pro ženy i mimina/plody je hrozně zdravé, když se rodí ve vyšším věku matky. Čím později, tím líp. Nejlíp těsně přes menopauzou ;).
Když mají ženy děti později, NENÍ na tom kurde nic zdravějšího a rozhodně v pozdějším věku NEBUDOU mít více dětí (a podobných nesmyslů a zavádějícíh tvrzení tam máš víc, kde se jen naoko oháníš prázdnými hesly jako „zodpovědností“, „rovností“, atd. které tady ale s realitou nemají co dělat).

Kdy jsou lidi připraveni mít děti není tvoje starost. Někteří (mnozí) nejsou připraveni nikdy. s tímhle přístupem by lidstvo vyhynulu. Tohle je o mentalitě a vyspělosti. A vyspělý může být člověk klidně dávno před 20 (anebo ani v 60). Dřív se takhle lidi normálně brali a měli děti. Je to výchovou v domácnosti a ve škole. Především otázka mravů a přístupem (k životu, práci/povinnostem atd).
To, že lidi kolem 20 třeba nejsou připraveni mít dítě je skutečně problém společnosti… a dá se to napravit třeba lepší morálkou a z hlediska materiálního i třeba finančním povědomím, gramotností ve společnosti (kdy rodiče řádně obhospodařují svůj majetek a zajišťují své děti pro budoucnost – tj. i pro jejich děti. Kdy na tom čerstvě plnoletý zkrátka nebude bídně – mentálně i finačně). Jinak je to otázka biologie, kdy je vhodné mít dítě a s tím nehneš. Společnost má fungovat v souladu s tím, ne proti tomu. I kolem té 30. už je pozdě…

Věk, kdy lidé mají lidé první dítě kolísá. Automaticky; reguluje se to samo. Zvedá se (ke třicítce) nebo klesá (pod dvacítku) vzhledem ke stavu společnosti/e­konomiky. Viz k porovnání různé země Afriky – Asie – Evropy.

Snaha regulovat vše i v rodinném krbu? Dobrovolně si to nevynutíš, leda skutečným nucením a to buď slušnou propagandou nebo i násilím. V tom případě.. Gratulace, prvotřídní totalita. Navíc skvělý plán na degeneraci až vyhynutí lidstva.

Naštěstí to není na tobě a nerozhoduješ o tom. Tohle je jen tvůj sen nějakého socialistického státu, který dokáže vše naplánovat a regulovat, jak si zrovna umane.
Nesnaž se spasit svět tam, kde to ani není třeba. Je to snad tvoje starost? Raději si hleď svého a mej děti, kdy chceš a ostatním do toho nepyskuj. A netroll. Samozřejmě si nad tím můžeš teoretizovat, jak chceš, ale naštěstí jsou to jen tvé výmysly, které nemají a nebudou mít uplatnění. Možná by se jim to líbilo v KLDR nebo v ČÍně… ale i na jejich poměry je to poměrně hloupý přístup.

da ny

NE.
Příkazů, zákazů je v rámci zákonů a vyhlášek dostatek.
Manipulovat s lidským strachem, prospěchem, emocemi, (ne)zodpovědností, není správná cesta.
Finanční podpora, pro ty „slabší“ snad. Kontrolovat, zda jsou prostředky použity ve prospěch dětí (rodiny), není snadné. Člověk nebude dokonalý, zcela objektivní
To se budou lidé vzájemně hlídat, kontrolovat, udávat a závidět si?
Finanční podporu nelze vždy a za každou cenu „spravedlivě“ podmiňovat.
To už by zavánělo diktátem 😉 A „mengelovinou“
Rodiče geniálních a poslušných dětí budeme odměňovat?
Rodiče s dětmi méně nadanými, s dysfunkcemi a svéhlavých ratolestí, budeme trestat?
NAŘIZOVAT/ROZ­HODOVAT (přes peníze),. kdo, kdy může/má//nemá mít děti?
Kdo to bude posuzovat, AI?
„Zdravé“ vztahy, rovnost a zodpovědnost, můžete podporovat výchovou (rodina, školy)
a příklady, vzorem (snad…).
Ono by stačilo, když muž a žena (rodiče), oba pracují, VĚDĚLI, že děti, domácnost je obou.
Oba na ní společně pracují, podílejí se. Včetně výchovy, práce a zajišťování potřeb
(ne takové to „Já jí pomáhám“, ale „Já také dělám, podílím se fyzicky,
na jejím chodu, je přece i moje, jako ty děti.
To nenařídíte, ani penězi neuplatíte.
Když je někdo sobec, lenoch, Ali-paša nebo Sultánka – to nenařídíte, nezaplatíte….
Motivovat, nenásilně, vzory, příklady, výchovou..... (?)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.
S NĚKTERÝM „MATERIÁLEM“, SE DOST ĚTŽKO PRACUJE. Kde nic není, ani smrt nebere.
Vaše příklady/body zavánějí utopicky, zavánějí diktátem 😉

Drap

Nesmysl, neni k tomu politická vůle.

tadeas.klime

Ametist:
Chápu, že některé argumenty mohou působit idealisticky nebo teoreticky, ale podstata debaty je o tom, jak podpořit rodiče v tom, aby měli možnost lépe plánovat a zajistit kvalitní výchovu svých dětí. Nejde o trollení, ale o snahu přinést konstruktivní diskuzi o tom, jakým způsobem může společnost podporovat prosperitu a stabilitu rodin.

Disraeli

Samozřejmě ta samotná otázka by NEBYLA vyloženě hloupá (jak píše Hlada)… rodiče a obecně lidi by se dali různě motivovat k tomu, aby byli lepšími rodiči a navíc se starali o své finanční zaopatření, o zaopatření svých dětí a aby to zároveň prospívalo společnosti. A aby byli všichni nejen finančně odpovědnější a navíc hlavně i lepší rodiče; svědomitější rodičovství.
…Jenom v tom doplnění už jsou samé kraviny. Které vyloženě stupiditují celou otázku a její význam.

Ale je to jedno. Tazatel je buď troll nebo nějaký pomatenec- na způsob schizofrenika (dle jeho otázek a jeho společenských řešení). Tipuju to první. Rovnou jeden z těch multi-nickových trollů… Pokud to samozřejmě není opět „nějaký“ Vít Kouba, že…

tadeas.klime

Chápu, že některé argumenty mohou působit idealisticky nebo teoreticky, ale podstata debaty je o tom, jak podpořit rodiče v tom, aby měli možnost lépe plánovat a zajistit kvalitní výchovu svých dětí. Nejde o trollení, ale o snahu přinést konstruktivní diskuzi o tom, jakým způsobem může společnost podporovat prosperitu a stabilitu rodin.

Disraeli

Abych to zjednodušil:
Neměli bychom.
A nebyla by to žádná prosperující společnost.
Přínosná „opatření“ by to nebyla.