zjentek

Mohl bych mít opletačky se zákonem po podobném faux pas?

Protože mám iq tykve, řekněme, že bych začal protežovat smrt Zelenského namísto v ČRdeli běžného protežování smrti Putina, protože při svým iq a také s přihlédnutím k faktu že nemám televizor, bych si jednoduše popletl, kdo je státník který země. Prostě bych si na př. na vstupní bránu pozemku/hospo­dářství nevyvěsil nápis P. je zlý vrah, ale vše bych popletl a místo prozápadní podpory bych tam omylem vyvěsil nápis Zelenskyj je odporný narcis a nacista. Už od pohledu. Mohl bych mít opletačky se zákonem? Anebo kde přesně je ta hranice, kdy smýšlet o jedné lidské bytosti nějak svobodně mohu a o jiné ne? Nemohu ji v hlavě najít/nastavit si, neboť otázku píši v zemi bez diktátora. Tím pádem se mně problematika špatně chápe, jsem svobodný, rozumíte pojmu? Děkuji, autista zjentek.

Nejlepší odpověď
Drap

Určit přesně tu hranici dost dobře nelze. V tomto případě by musel rozhodnout soud, pokud by někdo podal trestní oznámení a výsledek je předem nejistý. V žádném případě to na doživotí nevypadá.

Další odpovědi
Kryšpín

Mám v okolí dva právníky jeden vyroben po sametu druhý hluboko v socialismu / ten druhý /zapisoval zážitky jak při přechodu ke komunismu tak v kapitalismu.
V roce 1985 se za ním dostavil vyděšený maník který po výslechu a zpracování žaloby byl obviněn, že v hospůdce 3 kat. se postavil na stůl a prohlásil Husák je č…k a debil právník mu poradil máš v okolí bydliště stejné nebo podobné přijmení / ano měl podobné Hušák dokonce také příznivec bratrů z mokré čtvrti / tak u soudu pronesl, ano vážený soude hulákal jsem ovšem jednalo se občana obce který má přijmení Hušák a měl jsem s ním konflikt v žádném případě se nejednalo o váženého pana presidenta. A jelikož byl v hospůdce hluk překřikování a puštěné rádio tak to mohl zde přítomný svědek přeslechnout. No a žádný postih nedostal.

_Bůh_

Mohl a měl bys. Soud by tě nechal vyšetřit.

zjentek

Bůhu a pak by soud zjistil, že jsem autista. To už ale vím nejen já, nýbrž každý, koho by to mělo zajímat. Ale i tak bych soudu poděkoval a popřál hodně zdaru.

zjentek

Věc je pro mne náročná, no… 🤷‍♂️