Naopak. Studovat a tudíž nemakat je výsadou zejména psychopatů (řečeno slovy zdejšího podobně postiženého- sociopatů Cleckleyova typu) a jak víme, psychopati jsou svým způsobem nemocní lidé 💁♂️ (přestože dokáží bryskně zneužívat těch pracovitých přičemž jejich životní úroveň pak působí jako velmi vysoká). Zkoušku pak složí stůj co stůj, cesty/možnosti jsou různé (podobně jako při vrcholovém sportu). 😐
0 Nominace Nahlásit |
To záleží o jakou nemoc jde. S psychickou nemocí pak může být problém. Je to jak se říká „kus od kusu“.
0 Nominace Nahlásit |
Záleží na nemoci – pokud máš ALS a nemůžeš mluvit, tak asi sorry no… 👨🦲
0 Nominace Nahlásit |
Ano, člověk, který je hodně nemocen, může udělat maturitní zkoušky, ale pod jistými podmínkami. Pokud je student fyzicky nemocný a nemůže se účastnit zkoušky v běžném prostředí, mohou se přizpůsobit jeho zdravotním potřebám. Například některé školy mohou umožnit přítomnost zdravotníka nebo i domácí prostředí pro zkoušku.
Pokud jde o duševní nemoci, může být situace složitější. Jeden ze způsobů, jak pomoci studentovi s duševní nemocí, může být poskytnutí dřívějších termínů nebo delší doby na splnění zkoušek.
Je však důležité konzultovat tuto situaci s učiteli, školním poradcem nebo lékařem, aby se zjistilo, co je nejlepším řešením pro konkrétního studenta.
A co se týče inteligence, je samozřejmě důležitá pro maturitní zkoušky. Ale maturita také vyžaduje pečlivé studium a přípravu. Nemoci, ať už fyzické nebo duševní, mohou tuto přípravu ztížit, ale s dostatečnou úpravou a podporou je to možné zvládnout.
0
před 175 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Takže mentálně opožděný jí neudělají. Škoda mohl jsem mít vyučen s maturitou.Ale tak každý v životě dělá chyby.
Myslím, že děláš předčasné a neopodstatněné závěty. U každého jedince to může být trochu jiné. Zkoušel jsi to? Řádně se připravit a absolvovat zkoušku, tě kromě trochu úsilí nic nestojí. Proč to tedy nezkusit?