Boy 13

Může někdo odposlouchávat mobil?

Co když někdo zná moje číslo, a jenom tím, že ho zná, mi pošle nějakou SMS s odkazem já na něj nevědomky kliknu a on bude mít nějak sparovany můj mobil s jeho programem a bude moci slyšet moje telefonní hovory, číst SMS, WhatsApp, fotky a videa a vidět veškerou moji činnost na internetu. Toho se fakt děsim, existuje vůbec soukromí? Díky.

Nejlepší odpověď
Emefej

Proč se ptáš pořád dokola na to samé?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-nase-soucasna-mobilni-sit-bezpecna
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-se-prenest-vir-z-mobilu-do-pc
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-bezpecne-si-sdelovat-duverne-informace-pres-gsm-sit

Další odpovědi
karosmin

Kámo nezlob se, ale mě připadá, že všichni v této republice jsou tak trošku retardovaní, jak pořád mluví o tom soukromí, demokracii a svobodě. Víš, kdybych byl skutečný hacker a dokázal se napíchnout na cizí mobily, tak ty a tobě podobní budou asi poslední u koho by mě to jejich soukromí zajímalo. Fakt nic proti, ale napíchl bych třeba Jágra, ale určitě ne nějakou nicku :)

Aura

Paranoia je na nic, co?

JÁ Pavel

Dobrý den. Ano může ,ale není to tak jednoduché jak se zdá na první pohled.

led

Technicky je možné váš telefón napichnúť, ale…
Nedeste sa, ale pri telefonovaní slušne pozdravte pána „zvedavého“, ktorý vás mlčky počúva.
Ak máte, čo skrývať pred zvedavcami, tak to nedávajte svetu na známosť, ale odložte svoju veškerú techniku v čiernom lese a za tmavej noci, v hĺbke temnej jaskyne, v čiernom oblečení a tvárou zakrytou čiernou rúškou, počas hlbokej tmy a hukotu podzemného vodopádu pošepkajte tichým temným hlasom svoje tajomstvo rovnako odenému spriaznenému spoluspiklencovi.
Počas telefonovania buďte slušný. V hovore sa vystríhajte slov, ktorým by tajomný telefónny On (p.Zvedavý, p.Zvedavá) nerozumel a nesťažujte mu prácu. Skúste si prečítať knihu od Orwella „1984“, aby ste vedeli, ako sa má správať sledovaný a odpočúvaný.

elkon

Technicky jednoduché to je, ale není k tomu potřeba nic dělat na tvém telefonu. Policie má k tomu technické prostředky. Ale musí mít důvod a povolení od státního zástupce. Pokud nejsi zločinec, tak se tě nikdo nevšimne.

mosoj

Bis odposlouchává všechny hovory ať chceš nebo ne. Sleduje zda se v hovoru nevyskytují klíčová slova, jako zbraně, terorismus a pod. V okamžiku že systém vyhodnotí na základě okruhu těchto slov, že by mohlo hrozit nebezpečí, proklepnou si tě důkladněji. Totéž se děje na mýtných branách a vybraných lokalitách, které jsou sledovány kamerami. Obličeje všech prošlých osob jsou porovnávány s databází vybraných osob a jsou archivovány. Taktéž SPZ jsou sledovány a přiřazeny k času a datumu výskytu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.