Gus_Fring

Myslíte, že tyto významné dny fyziků jsou náhody?

Nevěřím v osud, ani podobné „blbosti“. „Blbosti“ pouze pro mě, respektuji, že v to někdo věří.

Ale několikrát jsem se zamyslel, zda se nemýlím.

Einstein se narodil 14.3., Hawking zemřel 14.3., což je „den pí“. Oba dva zemřeli v 76. Hawking se narodil přesně 300 let po smrti Galileia.

Je to podle vás náhoda? Nebo něco víc?

Nejlepší odpověď
Kelt

Vzhledem k tomu, kolik bylo fyziků, tak není divné, že některá data narození nebo úmrtí sedí. To je jako Abraham Lincoln a J.F. Kennedy a rozbor jejich vraždy, a hledání shody v počtu písmen vraha, sekretářek a pod. Když si vybereš určité údaje a jiné nechceš vidět, tak v tom můžeš vidět to, co chceš.

Další odpovědi
Kepler

Já to považuju jen za náhody. Třeba obě moje děti se narodily posledního dne v měsíci (starší na Silvestra) a přesně po dvaceti měsících. Číslo popisné kde jsem svého času bydlel, rok objevení Ameriky a výška Pradědu je shodné – 1492.

pregres

Roku 1985 se angličan John Stott stal účastníkem dopravní nehody. Havárii vyšetřoval seržant Walter Stott a jak s pojistným případem se jí zabývala agentka pojišťovny Tina Stottová. Samozřejmě nemůžeme zapomenout ani druhého původce nehody, jehož jméno je John Stott. Na závěr je třeba dodat, že Sttotovci, zúčastnění v tomto případě nejsou příbuzní. (Zdroj: Blog uživatele Ivlu na servery birdz.sk článek Synchronicita – kronika prapodivných náhod)

anonym

A taky zakladatel meteorologické předpovědi počasí a fyzikální hydrodynamiky, norský fyzik Vilhelm Bjerknes, pro doplnění.

zbyndo

Vypočuj si pesničku 'baliček kariet",tam je to pekné podané, už som zabudol,kto to spieva,asi Mirek Černý