Vlastním svou nemovitost,manžel se odstěhoval. Požaduje peníze za zhodnocení nemovitosti, předělávali jsme společnými penězi i silami sklep a pokládali dlažbu. Vše za trvání manželství. Mimo jiné si bez mého vědomí odstěhoval též věci nabité za společného manželství.Nyní požaduje 500 000,–Kč, což je nemyslitelné. Velká rekonstrukce mého domu proběhla v roce 2008, z peněz, které jsem zdědila po zemřelých rodičích, a to bylo před uzavření manželství.Mimo jiné nemá doklady a tvrdí, že tam vložil veškeré peníze, které měl ze svého bytu, který prodal – vázla na něm hypotéka a dostal cca 300.000,–Kč. Z těchto peněz si vybavil provozovnu cca za 190.000,– stroji a založil firmu s vkladem 50.000,–.Zbylé peníze jsme použili na dovolenou.Jiný společný majetek nemáme na vybavení jsme se dohodli. Jedná se mu o to, se má nemovitost zhodnotila o tuto částku. V domě bydlím s 8 letým synem. Vyhrožuje mi prodejem nemovitosti.Moc děkuji za info StastnaS@seznam.cz
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
Zajímavá 0 před 3197 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Popis situace je velice chaotický; avšak jestli to chápu správně, je řešení následovné:
Nemovitá věc, které se rekonstrukce týkala, byla Vaše již před uzavřením manželství. Peníze z dědictví Vám náležející, použité na rekonstrukci, nespadají do režimu společného jmění manželů.
Pokud však nemáte od rekonstrukce doklady, z nichž by bylo patrné, že jste ji hradila Vy ze zděděných peněz, bude situace velice obtížná z hlediska důkazního břemene. Vynakládali-li jste jako manželé peníze na rekonstrukci, má se za to, že jste je oba vynaložili stejným dílem.
1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit |
Otázka nemá žádné další odpovědi.