zjentek

Perseid mi klepl o střechu vozu za jízdy, odskočil a někam se zakutálel. Klepnutí udělalo rámus. Pravda, nebo lež?

Nejlepší odpověď
Dochy

A jak máme vědět, jestli Ti perseid klepl o střechu?
Nicméně pokud se nemýlím, naprostá většina perseidů je natolik malá, že shoří v atmosféře. Pokud je šutr natolik velký, aby prošel atmosférou, je pravděpodobné, že bude mít stále tolik energie, že jen tak neodskočí od toho papíru co máš na střeše. Ale vyloučené to není.

Další odpovědi
Drap

Myslím, že pokud by ti zaklepal na střechu, tak podlahou se dostane ven.

aliendrone

Dynamika meteoroidů při jejich průletu atmosférou (meteor) je natolik komplikovaná, že nelze jednoznačně říci. Uvědom si, že meteoroid vstupuje do atmosféry zpravidla při rychlosti desítek km.s−1 , obvykle i přes intenzivní brždění (zřením o atmosféru) pokud dopadne (meteorit), tak vyvolá vznik impaktního kráteru.

Nicméně ve hře je mnoho faktorů, nejen vstupní rychlost, ale i samotý způsob průletu atmosférou (prvotně tečný meteoroid, který prvním průletem se stal dodapdovým v důsledku zpomalení a opětovnému vrácení se), ale i jeho materiál (chem. složení). Chondrity se při průletu rozpadají častěji (a zpravidla shoři kompletně), siderity mají k dopadu lepší šanci. Na druhou stranu chondrity častěji v důsledku složení za letu explodují a rychlostní vektory (sčítání, resp. odečítání rychlostí) může dopadnout všelijak. Dokonce i tak, že výsledná rychlost zlomku některého meteoritu MŮŽE být taková, že tě „jen trefí“, ale neprolétne tebou.

Každopádně meteorit je relativně vzácný jev (na rozdíl od meteoru), šance že tě trefí je spíše astronomicky malá a že tě trefí takový, který se „jen odrazí“ je ovšem spíše hodno literatury zázraků (nicméně i to bylo zaznamenáno). Každopádně raději vsaď na to, že spíše lapneš Jackpot v loterii, než na tohle.

Ergo – NENÍ to zhola nemožné, ale když se dáš na hledání ženy svých snů, tak tvé šance na její nalezení hodnotím (v porovnání s takovým typem kontaktu s meteoritem) jako „úplná tutovka, svatba bude monstrózní“. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=6iReEsF68qQ&ab_chan­nel=MusicFavo­rites%3A%EC%9D­%8C%EC%95%85%EC%A6%90%E­A%B2%A8%EC%B0%BE%E­A%B8%B0

😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

Emefej

Pravděpodobnost takového jevu se limitně blíží nule. Takže spíš lež, než pravda.

Kelt

To je lež. Kdyby ti náhodou klepne Perseid o střechu, tak by tě musel praštit do hlavy a ty bys tu nebyl.

aliendrone

Kelt>>> Já bych se neunáhloval s tím „nebytím“. Venkoncem pokud by došlo k takovému (tebou popsanému jevu), LZE předpokládat, že by zde na webu přibyl NOVÝ uživatel. Jak bys jinak vysvětlil vznik existencí typu Pepa25 (toho také možná postihlo totéž TAK DŮKLADNÉ zaražení hlavy do prdele). Každopádně palec to jistí. 😉 😁 😁

aliendrone

WOW – kořku valte sem, zjentek je pod čepcem (pantoflem)! Konečně bude klid. Možná… 😉 😁 😁