Rokio

Pokud bude Babiš shledán v pondělí vinným z trestného činu a bude zvolen prezidentem, co se pak stane?

Co když dostane nepodmíněný trest? Bude pak funkci prezidenta vykonávat z vězení?

Nejlepší odpověď
Mravenec

Využije řádný opravný prostředek, kdy se následně trestní řízení protáhne do odvolacího řízení. Do té doby může být zvolen prezidentem a tím se okamžitě veškerá stíhání zastaví a již neobnoví.

Na dotaz, zda by vykonával prezidentskou funkci z vězení, snad nechceš odpověď, doufám. Na to se totiž ptaly děti z pořadu K tabuli, těm ale bylo kolem 13ti let. 😉😉

Mimo jiné, státní zástupce ve věci požaduje podmíněný trest a peněžitý trest. Podmíněný trest není překážkou ke zvolení funkce prezidenta. Navrhovaný peněžitý trest také nebude likvidační. Spíš bych se zamyslel, jestli není zajímavé, že se celá věc rozjela po oznámení kandidování.

Další odpovědi
paul1

Měl by odstoupit z kampaně.

Alesh

Stane se pouze to, že budeme asi první země na světě, kde se prezidentem stal – byť podmíněně – odsouzený člověk. Takže trochu ostuda, nic víc by se nestalo. 😉

zjentek

Vážně se na to musíš ptát? Dostane podmíněný trest a bude tě řídit, jako kdejaký jiný Babiš, Zeman, Klaus či další c.y.p typický pro ČR.d.e.l, v které se občan typicky nebouří, nebrání, jen remcá a tiše zdechá v nedostatku, nekomfortu. Tak tomu prostě bude. A to já nejsem žádný Nostradam, ani jiný věštec. Jsem jen zjentek, přesto to vím, VÍM! Vážně se musíš ptát, zda se tohle stane a či se tomu přizpůsobíš? ANO a ANO, ANO…

Víš například o tom, že na Hradě jsou dosud lidé bez prověrky potřebné (NUTNÉ) k tomu, aby vykonávali svoji funkci? Chceš další příklady, podprahově a systematicky ubíjející důstojnost jinak poctivého občana ČR.d.e.l.e?

Drap

Rozhodnutí soudu nelze předjímat. Ale to už přece víš, nejméně 100× ti už bylo takto odpovězeno.

Filip84

A kdyby rostly na stromech hřiby, co by dělali hřibaři? A proč? A které?“ Takto pitomě se ptají tříleté, pětileté děti!

Kdyby jsou chyby, život se nežije „kdyby“.

Soudruh StBák Kuní Gesicht nebude odsouzen tak dlouho, dokud bude tak nechutně bohatý, že klidně pustí „trochu“ peněz, co by mu jinak na půdě chytly plíseň a beztak by je musel vyhodit, soudruhům soudcům (a / nebo prokurátorům), aby si všimli, že nejsou dostatečné důkazy (že jsou, to se jim jenom zdálo) a / nebo, že to soudruzi příslušníci tak zprasili, to vyšetřování, že to je zprasené a čince nejde odsoudit (za tím účelem je možné poslat „všimné“ také soudruhům příslušníkům, aby si „všimli“, že mají zprasit, ne, že by jinak nezprasili, ale takto je to Sicher).

Aby to nevypadalo až tak blbě, ne až tak, tak samozřejmě, že, čas od času, je soudruh StBák Kuní Gesicht odsouzen, tak jako prvostoličně. Tak se odvolá, odvolačka to zruší a vrátí s tím, že dokazování má být doplněno, např. o další 372 znaleckých posudků, výslech Gustava Husáka, a tak vůbec a podobně (což je taky jenom „všimné“, aby si prvostoliční senát „všiml“, že tady tento soudruh je echt a kovaný a opravdu, opravdu, nemá být odsouzen!).

Díky tomu se to dívadlo (ne divadlo, ale dívadlo, od slova dívat, protože lidé jsou jak děti, děti se také rády dívají na pohádku, tak lidi mají pohádku pro dospělé: dívadlo) protáhne na dost dlouho, aby to byl nervák, za svou účast v něm potom soudruh StBák Kuní Gesicht vyfasuje taky odměnu od ministerium spravedlnosti, problém vyřešen, harmonie obnovena, spokojení jsou všichni.

Sakra, vždyť se to děje už nějakých sto roků, zhruba, co je na tom pořád k nepochopení!?

led

Rokio, nielen Rokio, ale mnohí ďalší, ktorí poctivo sledujú médiá a prikyvujú v rytme ich „zaručených informácií“. Och, vy maloverní, konáte presne, ako si to želajú… Nevidíte (pretože to nie je v médiách), že „cisár je nahý“!

Celá mediálna akcia „Babiš kontra AntiBabiš“ ťahajúca sa už roky žije svojim zvláštnym životom. Hlavne, keď treba obrátiť pohľady žiadúcim smerom. Je ako morské vlny. Ako príliv sa zosilňuje v krízových situáciách, keď treba odpútať pozornosť od rozpadajúcej sa hrádze demokracie, keď treba zaviesť antidemokratické zákony a nariadenia, priškrtiť pokusy o zmeny v spoločenskom živote. Ak nebude kauza „Babiš“ príde iná kauza, pretože masám treba vládnuť, nie dávať im možnosť voľby, aký život chcú žiť. Pretože voľby musia skončiť tak, ako si to želajú… Kto? Tí v zákulisí, vodiči bábok ťahajúci za povrázky.

„Měl by odstoupit z kampaně.“ odpovedá paul1, ano, a celá kauza sa prikryje inou kauzou (nie trvalo, ale bude čakať na následné znovuzrodenie), aby odvrátila pohľady ľudí iným, žiaducim smerom.

plebs

Rokio zvolen nebude je to správně načasované, tak tam bude dáma která je mladá a pohledná i když má potíže s pamětí anebo šikula prekabátník.

cappuccino

Ve svete jsme celkem maly neznamy stat, tak se musime zviditelnit alespon nasimi politiky. A dari se: jeden ma kratke nohavice, druhy krade propisky, tak proc nemit trestneho prezidenta?
Jak je videt, v tomhle svete je mozne vsechno!

Ametyst

Kampaň “Antibabiš” pomohla této probruselské vládě k moci. Babiš jako premiér remcal a skřípal zubama, když měl plnit bruselská nařízení. Zato ti současní šašci plní bruselská nařízení s nadšením komsomolců.

Pepa25

Souhlasím přesně s odpovědí mravence – až na poslední větou „Spíš bych se zamyslel, jestli není zajímavé, že se celá věc rozjela po oznámení kandidování.“, kterou to bohužel zabil, protože všichni, kdo v naší zemi aspoň trochu sledují veřejné dění vědí, že kauza se táhne už několik let

Mravenec

To je pravda, ale teď se začala silně medializovat. To, že se v tom OČTŘ nimrali a babrali již řadu radu, to nevyvracím.

zjentek

Paul- „měl by“ … 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦­‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦­‍♂️

Měl bych se změnit k obrazu Elkona. Měl bych…

Mravenec

paul – Mohl by, není to ale povinnost. Jediná překážka zvolení je, že by byl odsouzen za vlastizradu, nebo jiné závažné ohrožení ústavního pořádku.