Avatar uživatele
OSHO

Pokud by Stvořitel všeho existoval, tak by logicky nestvořil člověka?

Stvořitel je dokonalý, a tak by nestvořil evolučně člověka který není dokonalý to je logické, z díla poznáme tvůrce.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 433 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Existence boha. Bůh je transcendentní,pro­tože není součástí světa, ale jeho původcem (Stvořitelem), který každou smyslovou skutečnost přesahuje. Z toho plyne, že přece Bůh stvořil Adama a Evu jako první lidi.

Pokud by Adam a Eva byli dokonalí, jak by mohli hřešit? . Bible neříká, že Adam a Eva byli dokonalí. Říká se, že byli dobří ( Genesis 1:31 ). Ale v jejich dobrotě byla schopnost hřešit – což udělali. Být dobrý, jak je Bůh stvořil, neznamená, že nejsou schopni udělat něco špatného. Pouze Bůh má neschopnost konat zlo. Ať má Bůh jakoukoli vlastnost, nevlastní její opak. Tedy On jediný je svatý ( 1. Petrův 1:16 ). Je součástí Jeho přirozenosti. Biblicky řečeno, Bůh nemůže porušit svou vlastní přirozenost a lhát ( Titovi 1:2 ). Nemůže hřešit. To je vlastnost, která patří pouze Bohu. Vidíme to naznačené ve skutečnosti, že existují vyvolení andělé ( 1 Tim 5:21 ), kteří byli zjevně vyvoleni, aby nehřešili.
Popis v Genesis není zamýšlen jako filozoficky vyčerpávající objasnění lidské svobodné vůle, protože se vztahuje k Evině schopnosti být klamán. Zpráva v Genesis 3 ukazuje, jak k pádu došlo ve shodě se zlým, který jako první pochyboval o Božím slovu ( Gn 3:1 ) – což je něco, co kritici křesťanství dělají neustále. Kdykoli k tomu dojde, následuje podvod.

Není to tedy tak, že by Adam a Eva byli dokonalí. Neměli kvalitu Boží dokonalosti, protože Bůh je měřítkem toho, co je dokonalé. Byli to stvoření. Proto byli otevřeni tomu, aby byli oklamáni a upadli do hříchu.
Viz jablko, které přes Hospodinův zákaz pozřeli Adam a Eva v ráji, čímž jednak spáchali prvotní hřích, jednak se naučili rozlišovat dobré a zlé.
https://carm.or­g/questions/if-adam-and-eve-were-perfect-how-could-they-sin/

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Toto je filosofická otázka a různé filosofické a náboženské tradice by mohly poskytnout různé odpovědi. Závisí na tom, co chápeme jako dokonalost – je dokonalost stav, kdy je vše nezměněno a pevně dané, nebo je to proces neustálého zdokonalování a vývoje?

Podle některých náboženských pohledů, dokonalost Stvořitele se projevuje v jeho schopnosti vytvořit bytosti, které jsou schopné se vyvíjet a zdokonalovat – a člověk je jedním z příkladů takových bytostí.

Podle jiných pohledů, dokonalost znamená, že Stvořitel by nestvořil nedokonalou bytost. Proto někteří lidé argumentují, že lidé byli původně stvořeni jako dokonalí, ale potom upadli do hříchu a zbavili se své původní dokonalosti. Tento pohled je obecně spojen s křesťanskou teologií.

Odpověď tedy závisí na konkrétní interpretaci dokonalosti a role Stvořitele.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Něco na té Bibli bude. Peklo a ráj jsou tu s námi a s nimi i jejich představitelé (Stvořitelé). Stvořitel člověka toto monstrum stvořil tak aby tento nevědomě hanil a hatil výtvory Stvořitele krásy a ladu. Stvořitel člověka je ovšem velmi sofistikovaný a všemi mastmi mazaný a proto taky člověka dokázal stvořit tak aby byl debilem nevědomým který nerozezná, kdy že už vlastně „nevědomky“ ničí dílo Stvořitele krásy. A to je celý ten příběh na tlustou bibli. Problémem člověka je jeho slepé osobní přesvědčení že místa odkud prapůvodně vzešel by se měli bát jen ti okolo něj- on sám se pekla bát nemusí, přece koná dobro z přesvědčení. Že? (Zab pavouka a neřeš Víťo budoucnost je plná překvapení.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Bláboly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Bůh nestvořil první dva lidi evolučně, to si můžete být na 100% jistý.
První dva lidé byli dokonalí, ale o dokonalost přišli. Jak a proč? To se dozvíte z 1.knihy Mojžíšovy, druhé a třetí kapitoly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Dej si to do výrokové logiky a zjistíš , že to nedává smysl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek