Nešel bych na policejní stanici se přiznat, ale řekl bych tam, že obviňuji sám sebe z toho, že jsem například obtěžoval člena rodiny.
Kdybych to takhle formuloval, bylo by to přiznání?
Zajímavá 0 před 325 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Můžeš to ještě vylepšit, více vymakat. Nepodat tr. oznam. sám na sebe, ale na Rokia (nebo jaxe jmenuješ). Následně si Rokia předvolají, ty se dostavíš a vše popřeš s tím, že oznamovatel (svědek) lže. Takže si nejspíše znovu předvolají tebe no a ty přijdeš s tím, že si za svou výpovědí stojíš a že Rokio (dále ty) sprostě lže. Oni v tom budou mít hokej jen chvíli, protože OP máš jen jednu, předpokládám. Ale pokud si neuhneš ze svýho a budeš pevný jako skála, dá se předpokládat, že se letos brzy setkáš s tím svým psychoušem a trocha intimněji si popovídáte cosi o schyzofrenii, on ti sdělí některé všeobecné poznatky, ty zase jemu takové, o kterých při své praxi neměl tušení, no ale to je v důsledku tak vše, co hrozí. Ze strany zákona a jeho zástupců se ti hlubší pozornosti zřejmě nedostane, bo neni čas p..o a zatímco daňový poplatník tu švandu platí.
0 Nominace Nahlásit |
V případě trestního oznámení se předpokládá, že se jedná o cizí jednání (tj. ne jednání vlastní). Tzn. není možné podat trestní oznámení na sebe sama. Pokud však tomu bylo příčinou vážné psychické rozrušení nebo jiný závažný důvod, měl by s tím policista zacházet jako s podáním trestního oznámení na cizí osobu.
Nicméně, pokud byste šel na policii s tvrzením, že jste spáchal trestný čin, může to být považováno za přiznání. Zda by to bylo bráno jako polehčující okolnost, záleží na konkrétních okolnostech případu a posouzení soudem. Je důležité zmínit, že byste měl zvážit konzultaci s právníkem před podáním jakéhokoli prohlášení policii. A samotné přiznání nemusí automaticky znamenat nižší trest, to záleží na mnoha dalších faktorech.
0
před 325 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek