Rokio

Pokud váš pes někoho pokouše, jedná se z vaší strany o úmysl?

Mohlo by v krajním případě jít i o vraždu, pokud to oběť nepřežije?

Odpovědi
Drap

Pouze v případě, že by jsi k tomu psa vyzval. A to by ten pes musel mít naučené a umět.

da ny

Snad,
pokud by k tomu účelu cvičený pes, byl tebou použit s úmyslem
zavraždit oběť.
Jinak to vražda nebude.
Když Tvůj pes pokouše druhého psa, nebude na vodítku a on
následkem toho uhyne,
Zaplatíš pokutu PČR 100 TISÍC. Případně výdaje spojené s ošetřením, léčením
psa a trvalé následky.
Odškodníš majitele psy, včetně jeho psychické újmy.
Vlastní zkušenost a předchozího pokousaného pejska Anglickým bulteriérem
Takže, dobrou pojistku!
Majitel psy ji neměl (platí, první pejsek má trvalé následky, je na plenách a v kočárku.

Ametyst

Je to obvykle nedbalost, a zabití z nedbalosti.