Avatar uživatele
Rebeka S.

Pokud zaměstnanec nakoupí velké množství zboží na zaměst. slevu a pak ho přeprodává dráž, je to porušení pracovní kázně?

Ne, že bych to dělala já, ptám se skrz kolegu, na kterého máme podezření :)

Zajímavá 0 před 1006 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Co je to za blábol? Jaké porušení pracovní kázně? On to snad rozprodával v pracovní době? Nebude to spíš tak, že nějaký ubožák někomu něco závidí? Podmínky přece stanovuje podnikatel a je to on, kdo určí co, kolik a za kolik komu prodá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Kdyby takové chování zaměstnavateli vadilo, tak by množství čerpaných benefitů nějak omezil. Jestli mu to nevadí a umožňuje nákup v neomezeném množství, tak by nemělo ani tobě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Tak především takto neoprávněně disponuješ s tobě svěřenými cizími prostředky a kolik si myslíš, že takový zaměstnavatel má času a nálady čekat ti, až se uráčíš přeprodat zakoupené zboží a k tomu využité prostředky vrátit kam patří, heh? Á propos, máš ŽL nákup za účelem dalšího prodeje? Heh? Rebeko Rebeko… (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Nejsem si jistý, ale řekl bych, že není. Z porušení pracovní kázně by to mohlo být snad jen „zneužití poskytnuté zaměstnanecké výhody, tj. nad rámec jejího účelu a v rozporu se zájmy zaměstnavatele.” Avšak nemyslím si, že je to nějak proti zájmům zaměstnavatele. Podle mě se to zde týká jen toho, kdyby to ten člověk moc přetáhl, řekněme okrádal zaměstnavatele a měl víc výhod, než by měl mít, nějak to ošidil a podobně.

Pokud máš nějaké zaměstnanecké benefity/slevy a něco si za ně koupíš, tak je pak celkem jedno, co s tím zbožím uděláš (uschováš, zkonzumuješ, vyhodíš, daruješ, prodáš). Už je to tvoje, můžeš s tím nakládat podle sebe a je jedno, jak si k tomu přišla (tedy pokud to bylo legální, což samozřejmě bylo). Akorát, že když ho pak prodáváš dál, tak už je to „nákup a prodej zboží za účelem jeho dalšího prodeje“ (tedy obchodování, podnikání). Musíš mít alespoň živnost. SNAD jen kdybys to nedělala pravidelně a jen by ses po čase rozhodla, že nějakou takovou věc nebo věci prodáš (třeba nějaký spotřebič nakoupený za benefity), to by byl příležitostný příjem (do 30 tis. bez zdanění) a k tomu nemusíš mít podnikání/živnost, stačí to prodat na nějakém bazaru. Prodáváš své osobní věci.
Důležitý je ale účel a pravidelnost. Pokud dopředu víš, že chceš něco takhle kupovat, abys to dále prodávala se ziskem, tak už to je obchodování/pod­nikání a musíš to mít oficiální (založit živnost).

Ale zde opravdu nevím, jak to s tím je. Napsal jen, jak si myslím, že to je… Někdo snad bude vědět víc.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
_Bůh_

Ne, v LEGO to tak dělají všichni.
Záleží, jestli máte na zaměstnanecké nákupy nějaké limity, ale to by vám to pak už neprodali.
A jen tak mimochodem, bonzovat je daleko více amorální, než nadměrně využívat zaměstnanecký benefit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek