Petr Hráček

Na spodním prádle se mi vlivem častého drbání objevuje prach z varlat. Co s tím?

Zdravím všechny, má otázka je dost mužského charakteru. Jsem vozíčkář a v létě když celý den sedím se mi potí genitálie. Reaguji v soukromí drbáním. Bohužel když se to provádí vzniká tímto špinavý prach. Hygienu provádím samozřejmě denně. Tento prach je vidět na spodním prádle. Žena mě neustále žene ke kožnímu. Dle mého názoru je to sice nepřiměřené, ale chlubit se tím u doktora? Má to smysl? Beztak bych dostal jen nějaká univerzální antibiotika. Když hledám na netu. Nic tam nenacházím. Jen se ptám, zdali to taky někdo nevypozoroval a jak to řeší? Děkuji za normální odpověďi.

Nejlepší odpověď
Lucyfer

To je běžný problém. Má to každý.

Myslím si, že je to stará kůže (možná zkusit při mytí hrubší žínku, udělat jakoby peeling). Nebo suchá (resp. dehydratovaná) kůže. Mohl by to být nějaký ekzém, a pak asi radši k doktorovi (možná by stačilo jen napsat na sestru emmy, nebo se spojit telefonicky – popsat problém, eventuelně vyfotit kůži a počkat, jestli doporučej nějakou mastičku/opatření… myslím si, že to zvládnou i nějaké přípravky bez receptu…). Zkusit namazat hydratačním krémem (bez parfemace), a hlavně tipuju nosit prodyšné spodní prádlo (žádná umělotina). Možná by pomohl, od toho pocení trochu, i nějaký deoš speciálně určený a intimní partie.
Umývejte se šetrným přípravkem (klidně koupit intimní mycí gel pro ženy), neměl by příliš vysušovat… to dělá často sodium lauryl sulfát (SLS/SLES).

Další odpovědi
elkon

Raději k doktorovi

zjentek

Raději k doktorovi

Tak například já pokud bych tu informaci vyvěsil na internet i s přiloženou svou podobenkou, no tak to „pochlubení se“ doktorovi bych už nejspíše taky zvládl 👊👍👌

Tak si zkus namazat pytel nějakou vazelínou (zkusil bych měsíček), jestli se třeba něco nezlepší a u toho můžeš pomyslet, jak asi by mohla vypadat taková otázka do pole pro otázku 💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️

Tonda Káňa

Raději k doktorovi

Teď vědí celé Odpovědi, že se Petru Hráčkovi práší z koulí, no… 😑 Tak myslim, že toho doktora už zvládneš, doktoři ostatně řeší větší podivnosti…

Jinak špatná anketa, chybí „Jiná možnost“ ☝️

paul1

To je běžný problém. Má to každý.

Tady je odpověď AI:
„Lidská kůže se neustále obnovuje a denně ztrácíme přibližně 30 000 až 40 000 odumřelých kožních buněk1. Tento proces je součástí přirozené regenerace pokožky, která se kompletně obnoví zhruba každých 28 až 40 dní, v závislosti na věku a dalších faktorech2.“

cappuccino

To je běžný problém. Má to každý.

Zadej do vyhledavace: calm balls

Narazila jsem na to, kdyz jsem neco hledala na Notino.

zjentek

Káně, z pytla se práší Petru HráčEkovi, ne Hráčkovi, ty de… žo.

Lucyfer

Dávat si pozor, jestli byl čistič dobře opláchnut, to by tak taky mohlo potenciálně dělat paseku (nebo moc horká voda).

Spodní prádlo, jak se tře o kůži, tak je docela normální (i jinde látka na těle), že vezme něco (odumřelé kožní buňky) s sebou.

Lucyfer

Tonda Káňa 😂

zjentek

Lucifer a PROČ se Káňeti řehtáš? Však mně ukradl odpověď, debil 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Tonda Káňa

Se neposer, dědo 😂😂👊 Já ty tvoje sračky už moc nečtu 💩

zjentek

Tak to ovšem děláš OBROVSKOU CHYBU, mladíku 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️