WhiteCrow

Proč by měl člověk respektovat a honit se za průměrností v systému, který neuznává jeho kvality?

Není lepší si prostě vytvořit vlastní pravidla?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni možné, aby měl každý svá pravidla. Vznikl by chaos a anarchie. Je to nesmysl.

Další odpovědi
elkon

Bláboly, takto může uvažovat jen nemyslící jedinec, každý normální člověk se většinou snaží něčeho dosáhnout hlavně kvůli sobě. Za prvé pro dobrý pocit a za druhé, protože mu to může přinést i peníze. Bez pravidel nelze fungovat.

da ny

Jen v rámci zákona společnosti, ve které žije (morálky, kterou uznává).
Taková „pravidla“, která nebudou zasahovat do práv a svobod druhých
osob.
Člověk tedy musí vždy, brát, na někoho ohled 😉
Doma, v práci, na silnici, všude.....

„Respekt (ohled, uznání, úcta) (z lat. respectus od respicere, ohlížet se na něco) je vztah mezi lidmi, uznání silných stránek osobnosti. Respekt předpokládá, že člověk si nedovoluje poškodit jinému člověku ani fyzicky, ani psychicky. Respekt je důležitou součástí mravnosti.“
https://www.clo­vekvtisni.cz/me­dia/publicati­ons/1768/file/res­pekt-nebol-_p-loha-i.pdf