V Anglii nikdy nebyl podíl lesů příliš velký. Ve středověků kvůli pastvě a pak v době rané průmyslové revoluce kvůli dřevu proběhlo odlesňování (později už tak ne, uhlí bylo významnější než dřevo).
4Kdo udělil odpovědi palec? marci1, Rokio, aliendrone, hard work
před 425 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
V Anglii je málo lesů hlavně kvůli dlouhé historii lidské činnosti. Během posledních tisíciletí byly velké plochy lesa vykáceny pro zemědělství, stavbu lodí, těžbu uhlí a urbanizaci. Hlavně během průmyslové revoluce došlo k velkému odkácení lesů. Anglii také dlouho ovládala kultura, která považovala otevřenou krajinu za atraktivnější než lesy.
Navíc Anglie je relativně malá a hustě osídlená země, takže prostor pro lesy je omezený. V současnosti se však v Anglii uskutečňují projekty na obnovu lesů a vysazování nových stromů.
2Kdo udělil odpovědi palec? michalds, aliendrone
před 425 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Potřeboval bych nějaké konkrétní údaje – plocha zalesněná a celková plocha země a kolik to dělá v procentech. A nějaké srovnání s jinými zeměmi. A dále zjistit podmínky a složení půdy. No a konkrétně je to výsledek lidské činnosti mimo jiné.
0
před 424 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Drap: Česko má cca 30% rozlohy, Slovensko cca 40%, ostatní sousední země podobně, Skandinávské země mají cca 70%, Anglie přímo nevím, ale vím, že jich tam moc není, takže tak 10% asi?
Pepa25: No právě mě by zajimal celý souhrn faktorů, protože nevěřím, že to všechno použily na stavbu lodí. Další argument je, že v Anglii je příliš mnoho močálů, rašelinišť a vřesovišť v důsledku častého deště, ale na takových místech by lesy být mohly, ačkoliv většinou nejsou.
Historie je trochu naznačena třeba tady https://en.wikipedia.org/wiki/Forestry_in_the_United_Kingdom resp. v gragu: https://en.wikipedia.org/wiki/Forestry_in_the_United_Kingdom#/media/File:Woodland_as_a_percentage_of_land_area_in_England.png Podle něj byl nízký výchozí podíl + trvalý pozvolný úbytek lesů po celý středověk. Takže faktorů určitě víc než jen stavba lodí.