Elaela

Proč nejde zálohovat na externí SSD ?

Snažili jsme se a snažíme zazálohovat určené složky z PC na externí SSD ale nejde.

Uvedu polopatě aby měl odborník indicie.

Máme dva počítače takže již zkoušeno na obouch.
Máme dva externí SSD jiných značek, a taky zkoušeno na oboch PC, tak SSD.
Na jednom PS je Windows 10 standartního nadstavení, a připojen externí SSD přes USB2. To na obouch PC.
Jdu na zálohy:
Vybírám 10 složek které chci zálohovat, a přetahuji všechny na externí SSD.
Vyběhne okýnko Windows co mi ukazuje že začalo kopírování z X na Y, kolik procent a jakou rychlostí.
Dosud normál.
Jenže.
Čekám až dojede kopírování, a jdu na externí SSD. Na externím SSD je vizuelně oněch 10 složek a stejně i pojmenovaných taky, ale když chci tyto složky otevřít na tom SSD, tak jsou prázdné.
Jsi prosím tak zdatný / zdatná, že víš proč a víš i co s tím?
Za vysvětlení polopatě i ochotu děkuji.

Odpovědi
elkon

Zkus to bez přetahování, klikni pravým tlačítkem na složku a dej odeslat na ten který disk. Nebo klikni na složku pravým tlačítkem myši, dej kopírovat a pak otevři SSD a dej vložit.

Justin1

Pomohl by refresh pomocí F5 při pokusu prohlížet obsah složek na externím disku?

S externími disky mám taky tu zkušenost, že se nemá nijak prodlužovat kabel, kterým ten disk připojujeme k počítači, protože prodloužený kabel má moc velký odpor a napětí, kterým je disk napájen, na tom kabelu poklesne tak, že disk přestává spolehlivě fungovat.

aliendrone

Možná jde o nějakou ochranu (pro případ ztráty/odcizení SSD). Zkus nejprve jednu tu „prázdnou složku“ z SSD překopnout někamjinam do ZDROJOVÉHO PC (tedy do toho, ze kterého byla zkopčena, ideálně si pro tento účel dočasně vytvoř adresář ve tvé uživatelské složce) a tam ji otevřít.

Mynach

Jak jsou externí disky připojené? Míněno jako jakým typem kabelu, mají disky napájení které je uživí?
Pokud lze, tak strčit USB kabel přes který je připojený externí disk rovnou do základní desky zezadu, protože někde na krabici zepředu, to nemusí zvládat.
Neběží na kompu antivirus, který to vše v reálném čase skenuje a zdržuje?
Není jakýkoliv z těch disků stará plotnová krabička, která je už odsloužená a nedá to?
Jaký je souborový formát obou disků?
Není některý ze souborů větší, než to co dokáže zvládnout souborový systém cílového disku?
Ideálně by mělo být oboje dvoje na NTFS.
Jestli je na druhém nebo prvním disku FAT32, může to dělat trable když bude jakýkoliv přenášený soubor větší než 2 GB.

Tak snad toho nebylo příliš mnoho k prověření 😉

elkon

Mynach – už jsi viděl někdy plotnový SSD?

Pepa25

Co znamená věta „Čekám až dojede kopírování, a jdu na externí SSD.“ Jdete tam v průběhu kopírování? Jak to kopírování „dojede“ – je tam nějaká chybová hláška?