kominaros

Proč osoby s ukrajinským pasem dostávájí příspěvek 5000 Kč když životní minimum v ČR je pro občana 3860 Kč?

Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Alesh

To je jednoduchý… aby se dementi, různí závistivci apod. měli na co ptát a vyvolávat pocit, že lze srovnávat „jabka s hruškama“!

Další odpovědi
Kazatel

Odpověď je nasnadě. Důležité je však připomenout, že to není závist, jen prostě takový zvláštní nepoměr, kdy český člověk bez střechy nad hlavou se musí dlouhodobě spokojit s nižší částkou.

df

Protože ukrajinec je něco víc. Pro něho postavíme nové bydlení, naučíme se ukrajinsky, dáme mu svou manželku k dispozici, svojí peněženku a prostě všechno, co mu na očích uvidíme. Něco mi tady moc smrdí. Od 2019 to vypadá na řízenou likvidaci

zjentek

Původem jsou z jiné země, standard ČRdele by jim jistě přišel urážlivý, neřku- li diskriminační. A tak se zdejší vláda a mocnosti odchylují od standardů, na které mají běžně navyklé nás, vlasti věrné Čechy.

_Bůh_

Proč Ukrajinci dostávají příspěvek 5 000 Kč když Američané přistáli na Měsíci?

Příspěvek pro běžence nemá s životním minimem v ČR nic společného. A z Ukrajiny prchají i jiné osoby, než ty, které disponují ukrajinským pasem. Žádný příspěvek ve výši 5 000 Kč pro osoby s ukrajinským pasem neexistuje.

da ny

Nemotejte dohromady, jablka s hruškami a nepleťte si pojmy s dojmy, prosím!
„ŽIVITNÍ MINIMUM a existenční minimum HRAJE ROLI PŘI posuzování NÁROKU NA POMOC od STÁTU při stanovení výše některých dávek.“
https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/dle-jurecky-by-se-zivotni-minimum-mohlo-pripadne-zvysit-od-pololeti-ci-zari/2180934

aliendrone

To proto, aby zákony této země vypadaly konzistentně. Pochop, že Ukoši mají u nás ze zákona VYŠŠÍ minimální mzdu, než naši občané. Je jen logické, že nemohou dostat tak málo, jako Čecháček. Co je na tom nejasného? ;) :D :D

Uvaž KOLIK úsilí stojí tajné navrácení se na Ukrajinu, abys mohl o5 „uprchnout“ a načerpat dávku a prebendy znovu? Toho lítání a času, než se jeden zmůže na trochu solidní peníz! A ty bys jim to ještě o litr chtěl zkrouhnout? Máš ponětí kolik stojí u nás alkohol? ;) :D :D

paul1

Myslím, že není co závidět málokdo z nás se dovede vžít do toho, co běženci prožili.
Většinou jsou to ženy s dětmi. Myslím, že EU nám bude nějaké výdaje hradit, takže nezchudneme. Chce to aspoň trošku empatie.

zjentek

Bůhu a mám ještě lepší dotaz než ty: Když „Příspěvek pro běžence nemá s životním minimem v ČR nic společného“, tak PROČ JE AUTOMATICKY VYŠŠÍ!?

_Bůh_

protože nedám běžencům z cizí země 3 tisíce. Běženci by měli každej dostat desítku. Bezďáci co jsou v ČR dlouhodobě můžou jít kdykoliv na úřad práce a na nocleženky. Kdo v Česku nevydělává 30 tisíc čistýho je klaun, kterej nechce makat. Vydělat peníze je mega jednoduchý, 5000 má člověk za dva dny, šikovnější za den. Programátor má za den desítku.
Běženci tu nejsou nikde v systémech registrovaní jako češi, neví co bude, a 5 tisíc je minimum co se jim může dát.
Automaticky vyšší nic není, protože se to nedá s ničím srovnat. Tj není ani vyšší ani nižší.

aliendrone

Bůhu, NAPROSTÝ SOUHLAS! Dávej klidně i dvacítku, budu ti tleskat! Tedy… POKUD budeš dávat ze svého. Já bych ale raději přidal učitelům nebo českým důchodcům. Vlastně těm druhým ne. To proto, aby si neuhnali pásmovou nemoc při tom jejich neustálém létání na Maledivy, Bali apod. destinací. JJ, zdraví nade vše. ;) :D :D

_Bůh_

Ze svého to dávám. Platím daně:-)
Učitelům bych nepřidával, prošel jsem českým vzdělávacím systémem, a nenarazil jsem na učitele, který by si zasloužil víc než 15 tisíc. Většina učitelů jsou kompletní diletanti. Není divu, peďák je nejsnazší škola, a chytrý člověk jde na lepší školu. Od nás ze střední šli na peďák holky, které měly ve škole vždy čtyřky. Je mi líto těch dětí, které budou učit.
A český důchodce si tu zvolil 40 let socialismu a 30 let rozkrádání, ten taky nevím za co by chtěl peníze. Zlatý Ukrajinci.

zjentek

Takžes to rozlouskl a konečně jsem v klidu, uf…