dust8

Proč se tvoří v rohu u stropu plíseň a lze tomu předcházet pouze pravidelným a pořádným větráním do místnosti?

Odpovědi
Kepler

Je tam vlhko, ideální by bylo odstranit příčinu, ale ne vždy to je možné. Větrání jistě taky pomůže, ale nemusí to stačit. Existuje pár přípravků a metod k odstranění plísně, které taky zamezí jejich nové tvorbě: http://www.zdrave-bydleni.com/jak-odstranit-plisne-a-zabranit-jejich-tvorbe/

Hlada

Plíseň se tvoří tam, kde teplota klesne pod rosný bod a kondenzuje. V poslední době se častěji, než dřív, vyskytují plísně po nekvalitně provedeném zateplení a výměně oken. Primárně je tedy potřeba udělat stavební úpravy. Větrání je neekonomické opatření, které neřeší příčinu. Spíš bych se pokusil o oteplení problematického místa malým ventilátorkem.

Midoc

Plíseň se tvoří z vlhkého vzduchu. Objevuje se na chladném místě zdi.
Možná je roh na obvodové zdi, kde je chladno, za zdí může být větrací potrubí.
Vodní pára se srazí na zdi.
Může pomoci v místnosti více topit. Změřit vlhkost vzduchu. Měla by být od 40–60%.
Vlhkost může vznikat při vaření, pára se sráží na zdi.
Vařit pod pokličkou na mírném plameni, aby unikalo co nejméně vodní páry.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.