Avatar uživatele
Savier

Proč si pes honí ocas?

Kamarádův pes si často honí ocas.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Filip84 před 526 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Třeba zde: https://www.zo­oo.cz/honeni-za-ocasem/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

U štěňat je to docela normální, konec konců, dělají to i koťata. Pes je, navíc, honič, takže ocas se vrtí, hejbá, no tak proto.

U dospělého psa to může být různé.

Gangster kożuchowy. A je jedno, jestli má na ocasu / u ocasu klíště, blechu, nebo čmelíci od holubů ve městě, či od kur na venkově. Je potřeba psa zkontrolovat, gangstery kożuchowe zmordovat, ocasu honění přestane.

Kvasinková infekce. Pokud z ní, teda, nejsou léze, pozná se i tak relativně snadno: pes ošklivě páchne. Jasně, pes má, stejně jako třeba kočka, svůj pach. Koťata, nebo štěňata, smrdí nevídaně, prostě to je pekelná bouda a nic s tím neuděláš, umýt se to nesmí, mohlo by se to nachladit a chcípnout. Ano, ale odrostlý kotě nebo štěně, krom teda psíno pachu, nesmrdí. Pokud toho psa umyješ, a za dva, tři dny se zase dostaví takový těžce popsatelný, ale výrazný, smrad, no tak má kvasinkovou infekci, prostě celkovou plíseň na pokožce. K veterináři pro léky, doma se to neopraví.

Moc se myje. pes není „Unterwasserman“, aby se furt máčel vodou. Psi, oproti nám, se neochlazují pocením, mají uzavřené potní žlázy (krom meziprstí a pár míst na hřbetu), proto není potřebné, aby se nejpozději do třech dnů umyli, jinak pot maceruje (prostě: hnije). Není. Psa stačí pravidelně česat, plus čas od času okoupat. Ale i když se pes umyje psím šampónem, tak ho to vysušuje, dráždí a má tendenci se vyválet, no a se drbat a kousat. Protože ho svrbí. Prostě: pes, který se furt myje, má strupy. 🙄

Blbě se myje. Dokud nebyly psí šampóny, myli se psi olivovým černým mýdlem. Ale ani to není pro psa ideální! No, rozhodně nelze na psa použít mýdlo toilletní, nebo jádrové (s jelenem, či Helada, nebo nějaké podobné), ani nic podobného.

Pes je pacient s hlavou. Napadá mne psí ekvivalent obsedantně kompulsivní poruchy, separační úzkost, možností je. Pokud nemá gangstery kożuchowe, srst má vyčesanou, čistou, nemá tu kvasinkovou infekci, atp., tak je na vině psychika. Velmi často je rovnítko mezi baba hysteryczna i pies hysteryczny. 🤷🏽‍♀️ Navštívit veterináře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Může to značit určitý druh onemocnění nebo napadení parazity. Někteří psi si mohou honit ocas na základě pocitu vzrušení. Například při vítání pána nebo před podáváním potravy. V každém případě, pokud si všimnete, že si váš pes nadměrně často honí svůj ocas, neváhejte navštívit veterinárního lékaře.
🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Svědí ho většinou anální žlázy, které se ucpávají a podobně. Zajdi k veterináři

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ernika

Nudí se.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mesiáš

Rád si hraje

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jak to myslíš? Jako na psa docela frajer řekl bych.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Pes, který „honí“ svůj ocas, může na první pohled vypadat, jako by se bavil, ale ve skutečnosti může toto chování signalizovat několik problémů. Zde jsou některé možné důvody:

  1. Zdravotní problém – Pes může honit ocas, pokud ho něco bolí nebo podráždí. Například blechy, klíšťata, alergie nebo některé zdravotní problémy můžou způsobit svědění nebo bolest v oblasti ocasu.
  2. Úzkost – Honění ocasu může být také projevem úzkosti, stresu nebo nervozity. Pes může honit ocas, pokud je vystaven něčemu, co ho vyrušuje nebo děsí.
  3. Nudě – Někteří psi honí svůj ocas, když se nudí nebo chtějí přitáhnout pozornost. To je často spojeno s nedostatkem fyzické aktivity nebo mentální stimulace.
  4. Obsedantně-kompulzivní porucha (OCD) – V některých případech může být honění ocasu také příznakem obsedantně-kompulzivní poruchy u psů. Tato porucha se projevuje opakovanými, nekontrolovatelnými a často smysluplně neúčelnými chováními.

Pokud si pes často honí ocas a zdá se, že to dělá bez jasného důvodu, nebo pokud si takto způsobuje zranění, je dobré to konzultovat s veterinářem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

Pokud má pes zanesené paraanální žlázky (způsobuje to nejčastěji měkká stolice, pokud není psí hovno dostatečně tuhé, při defekaci se paraanální žlázky nevyprázdní, jejich obsah maceruje, no a v tý příčině se v nich usadí bakterie, vznikne lokální bakteriální infekce, paraanální žlázky je nutno vyprázdnit manu propria a nacpat do nich Framykoin), tak většinou „sáňkuje“. Netvrdím, že není možné, aby si nehonil ocas skrze zánět v paraanálních žlázkách, jen poznamenávám, že je to málo pravděpodobné: většinou sáňkuje, no a nebo sáňkuje a honí si ocas.

Nový příspěvek