kolibrikovy

Proč všichni chtějí cestovat časem do minulosti?

Už Albert Einstein přišel s tím, že rychle letící objekt prožívá čas zpomaleně. Pohyb časem zpátky je proto nemožný. Porušuje základní pravidlo příčiny a následku.

Odpovědi
zbyndo

Myslím, že zďaleka nie všetci chcú cestovať časom do minulosti. Možno niekto povzdychne(keby sa vrátil čas,), skôr vnímam dosť podráždene, prečo toľko ľudí zaplatí obrovské sumy vešticam, väčšinou podvodníčkam, aby vedeli svoju budúcnosť. Do minulosti chápem, pre spomienky, ale toto nie

Kepler

Kdyby už ta možnost byla (jako že nikdy nebude), tak bych si rád ověřil některé historické události a odlišil pověsti od skutečností. Třeba jak se stavěly pyramidy, jak byla dobyta Trója, jak to bylo s Philadelphským experimentem, jak skončil Hitler, kde je jantarová komnata…

led

Aby ste pochopili súčasnosť, musíte poznať minulosť.
Budúcnosť bez poznania súvislosti minulosti a súčasnosti, sú len vidiny nášho dneška, našich skúseností a vedomostí.
Nie všetci chcú poznať minulosť a nie všetci chcú poznať minulosť. Boja sa tohto poznania. Radšej si minulosť a budúcnosť maľujú svojimi farbami a mnohokrát premaľovávajú aj prítomnosť aj za cenu života (iných).

hapiky

Možná nejde ani tak o cestování do minulosti, ale spíše o nějaké informace, či pohled na něco v minulosti a to je velký rozdíl. Pokud bych do minulosti odcestoval, už jen moje přítomnost by mohla způsobit paradox. Pokud by se ale jednalo čistě o pohled do minulosti, to už by tak nemožné nemuselo být, dokonce i teoreticky možné.
Jedna z možností je, pomoci červí díry odcestovat např. do vzdálenosti jednoho světelného roku a pozorovat, co se dělo před rokem na Zemi. Kde vzít ale tak silný dalekohled, to zatím nikdo nedokáže vyrobit. Spíše něco technicky nového.

Dochy

"Porušuje základní pravidlo " – a to je ono… Všichni mají jistou tendenci porušovat pravidla 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hapiky

kolibrikovy: Je nesprávné tvrdit, „že rychle letící objekt prožívá čas zpomaleně“. To není pravda. On totiž prožívá čas úplně stejně, jako všichni ostatní a vůbec nemusí vědět, že čas na Zemi a zbytku vesmíru „jde rychleji“. Jde tedy jen o to porovnání časové hodnoty na Zemi a na rychle se pohybujícím objektem.

led

prepáčte chybu v texte „Nie všetci chcú poznať minulosť a nie všetci chcú poznať minulosť.“ správne má byť „Nie všetci chcú poznať minulosť a nie všetci chcú poznať budúcnosť.“ Chyba vznikla tým, že som si počas písania odpovede odskočila do minulosti.

hapiky

A nepotkala jste v té minulosti někoho, koho tady už léta postrádáme?

led

Ale ano, niektorých, napríklad „večného "plavca“…
Lenže moje zážitky z minulosti sú buď neuveriteľné, alebo pre mnohých neprijateľné, pretože vidieť pravdu je kruté pre veľa „pokrokových“ a hovoriť im o tom dnes, je ehm… (Spiatočnické?). Dočkaj času, ako hus klasu o takých 100 rokov ich možno zverejním v knihe.

hapiky

Já nikam nespěchám, tak si tedy počkám.