Hella.Raven

Růžový papír – jak vyplnit?

Zdravíčko!
Začínám pracovat na DPP u jednoho zaměstnavatele. Jsou to nárazové brigády hostesky, takže dpp se podepisuje před každou směnou znovu. Chci si vyplnit růžovku, ale nikdy jsem to nedělala. Můj dotaz je: co mám napsat do kolonky pro zdaňovací období? Dejme tomu, že bych u tohoto zaměstnavatele byla jen přes červen a červenec, a pak chtěla přejít jinam a podepsat růžovku tam. Mám do toho okýnka napsat „červen 2024“ a vyplňovat každý měsíc, a nebo napsat jen rok?
Díky za pomoc!

Odpovědi
Pepa25

Helenko, ve formuláři prohlášení poplatníka se v kolonce zdaňovací období vyplní vždy jen rok („2024“), i když dojde k podpisu v jeho průběhu. Slevy se uplatňují vždy za měsíc. Změnit zaměstnavatele lze samozřejmě i v průběhu měsíce, ale v tom příapdě podepíšete prohlášení u toho nového až dalěí měsíc.
LKonkrétní příklady viz odkaz:

Zdroj: https://portal­.pohoda.cz/da­ne-ucetnictvi-mzdy/dan-z-prijmu/jak-na-vyplneni-prohlaseni-poplatnika/