V americkejch filmech říkávaj, že člověk nemůže být souzen dvakrát za stejný zločin, to tedy znamená že pokud je někdo vinen a porota ho odhlasuuje jako nevinen, tak už ho nemůžou znovu hnát k soudu, je to tak?
Co když ho ale shledaj nevinným a on poděkuje a po odklepnutí kladíka se k činu přizná, to už na něj teda nemůžou? Nebo ho můžou před soud poslat znova ale místo vraždy, za kterou tam byl původně se mu budou snažit přišít alespoň zabití? A on by se pak tedy mohl teoreticky hájit vraždou…
A jestli platí to první pravidlo a k soudu už o nemůžou poslat, tak jak to potom řeší policie? Protože pokud byl shledán nevinným, policie přece musí pátrat dál, jenomže jelikož se přiznal, tak by to měli nějak uzavřít…
Ale pokud to uzavřou, tak zas může nastat situace, kdy zločin spáchá někdo jinej, kterýho se tenhle člověk jenom snaží chránit, a nechá se nahnat před soud, protože ví že proti němu stejně nejsou důkazy, porota ho shledá nevinným a on se pak zahlásí „smůla kluci, já to byl!“, aby byl případ uzavřen, policie se v tom přestala rejpat a ta osoba kterou chránil vyvázla bez trestu.
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kapka, anonym, anonym před 4413 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
O tomto pojednává film (nevím jistě zda se nepletu Hlava XXII.), ale
100% odsouzena za vraždu.
Ano nikdo nesmí být souzen za stejný čin 2× a to platí i u nás.
V uvedeném filmu žena zabije manžela, jenže manžel to pouze tak narafičil
a ženu odsoudí. Manžel se odstěhuje jinam kde si žije svůj
nový život.
Co se týče poroty ve spojených státech, ano, jakmile shledá viníka jako
nevinného, může klidně poté sdělit že udělal to a to a prostě se jim
vysmát do očí. Rozhodnutí poroty nelze zvrátit.
Porota však jedná pouze o vině, či nevině. Trest stanoví soud.
0 Nominace Nahlásit |
Otázka nemá žádné další odpovědi.
A zabil ho, protože mu dal úplatek a on pak nesplnil, co měl? 🙂 Už se nám tu rýsuje zajímavá detektivka… Čekám, jak to dopadne. 🙂