zjentek

Taky už jste tak vyplašení z médií, že si opakovaně pouštíte různý radary, kde je jaký mráček na obloze?

Když čtu zprávy tak mi mrazí, lepí a bůhví co, tak si vždy zapnu nějaký osvědčený radar a tam nic, ani mráček. To mě ale neuklidní, bo si říkám: když tam nic, tak co když ale oni na rozdíl od radaru ví dopředu, kdy tam něco?

Odpovědi
Hlada

Spíš jsem rozmrzelý z toho, jak přes veškerý pokrok, měřicí stanice, balóny, radary, družice a výkonné počítače předpověď počasí nefunguje. Jestliže např. dnes bylo vydáno varování, že hrozí velmi silné bouřky s přívaly deště a krupobitím a na celém území nebylo ani mráčku a nedávno bez varování sfouklo tornádo několik vesnic, pak má meteorologie značné rezervy.

Rokio

Nejsem vyplašený. Nebude to trvat věčně a navíc to nemohu ani ovlivnit, tak proč se tím znepokojovat?

dubraro

Na meteoradar se dívám zejména když plánuji výlet na kole.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Daidal

Trochu jsem nepochopil, jak to myslíš. Ale když tě čtení takových zpráv mrazí a víš, že to způsobují, tak je nečti ;)
Filozoficky: proč si sám takhle způsobovat starosti – dobrovolně a dokonce vyhledávat jejich zdroje a hlavně proč se trápit něčím, na co nemáš vliv? :P Nemá smysl trápit se něčím, co neovlivním a co není v mé moci (kdyby bylo, tak už to určitý důvod být může).

zjentek

aktuálně>>>https:/­/www.ventusky­.com/?p=47.5;9­.5;4&l=radar vs. aktuálně>>>https:/­/www.novinky.cz/po­casi/clanek/hro­zi-velmi-silne-bourky-s-privaly-deste-a-krupobitim-meteorologove-upresnili-varovani-40367206#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&dop_req­_id=m7resOr5dCL-202107261107&­dop_id=40367206&sou­rce=hp&seq_no=1&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

elkon

Ani jeden z těchto webů nesleduji. Takže mě ani nerozhází.