dust8

To budou povinné roušky v obchodech, dopravě od září 2020 do března 2021 a pak zase nastane roušková pauza na neurčito?

Česko hlásí 399 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 20 202 lidí, vyléčených je 14 622 a aktuálně nakažených je pak 5181. Od 1. září bude přitom v ČR ve veřejných prostorách, jako jsou obchody, ve veřejné dopravě či ve školách mimo třídy povinné nošení roušek, uvedl v pondělí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Pro Českou televizi pak dodal, že povinnost bude platit až do přelomu února a března 2021.

Zdroj: https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-koronavirus/632545/k­oronavirus-online-povinne-rousky-v-cr-od-zari-do-brezna-a-ceska-s-pritelem-v-recke-karantene.html

Odpovědi
elkon

Nečti bulvár a sleduj zpravodajství v televizi. Pak se nemusíš ptát.

Kepler

Roušková sezóna bude pokračovat, nebo skončí podle toho jak se situace bude vyvíjet. Je možné, že v březnu skončí.

Justin1

Ten březen je třeba chápat jako předpoklad, bude se o tom ještě rozhodovat.

Doufám, že lidé už pochopí, že rouška je na ochranu proti infekci a ne na buzeraci a že budou nosit roušku tak, aby se chránili, ne jenom tak, aby nedostali pokutu. Při nenošení nebo nesprávném nošení roušky hrozí hlavně infekce, ne hlavně pokuta, tak nechápu, proč lidé vidí hlavní riziko v té pokutě, a když pokuta přestane hrozit, tak hned sundávají roušky a chytají viry. Je takový problém si v hlavě dát dohromady smysl těch roušek?

Nela56

Podle mě se to do března ještě několikrát změní :D