Dobrý den, je možné podat trestní oznámení za pomluvu? Osočování? Narodil se nám syn a hrozně ječí. Boucháji na nás sousedi (ženská), jednou nám kopla do dveri. Majitelce napsala SMS, že prý syna týrame. Ráda bych to řešila. Domluvou to bohužel nešlo, navíc mluví jen anglicky. A trvá to už 2 měsíce. Navíc se mi a přítelovi obloukem vyhýbá a utíká před námi, při jakékoli snaze s ní mluvit. Děkuji za reakce
Zajímavá 0 před 1903 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Zdravé a spokojené dítě neječí. Obavy sousedky jsou pochopitelné. Jestli ječí hrozně, má evidentně nějaký neřešený zdravotní problém. Doporučuji řešit s pediatrem, ne advokátem.
Upravil/a: Hlada
0 Nominace Nahlásit |
Samozřejmě trestní oznámení je možné, ale musíš mít věrohodný důkaz (video nebo audionahrávku) a svědectví, nejraději od více osob. Jinak to končívá patem (slovo proti slovu) a zaplatíš soudní výlohy. Může se to řešit i jako přestupek na přestupkové komisi příslušného MěÚ, ale tam platí totéž, ale bez toho, že by se musely platit nějaké výlohy.
Upravil/a: quentos
0 Nominace Nahlásit |
Řešit soudně jde relativně všechno, otázka je jak často dokáže někdo obhájit to, že mu někdo upírá nějaké právo.
Každopádně ve vašem případě by jste mohla posbírat dokumentaci od majitelky z jejích SMS zpráv. Každopádně vždycky to může popřít, že to ona neposílala. Kdyby bylo nějaké video, jak vám třeba kopla do dveří, tak by se to dalo použít ve váš prospěch.
1Kdo udělil odpovědi palec? Luciiik123
před 1902 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Zbytečně zatěžovat Policii, která řeší daleko vážnější případy, vypůjčte si přenosný hlukoměr a když začne ječeníčko změřte hluk u sousedky mezi 6–22 hodinnou a ječeníčko mezi 22–6 hodinnou ranní. Pakliže ječeníčko nepřesáhne hygienické normy a není nad míru přiměřenou má sousedka smůlu. V případě, že normu nesplní hledat pochybení nikoliv u sousedky.
0
před 1902 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Hlada: víš ho… co se prckům honí hlavou. Náš první byl chronický
nespáč. Přes den spal max. půl hodiny, večer si možná na chvilku
zdřímnul a pak začal mezi 9. a 10. a ječel minimálně do 1 ráno. Pak
s trochou štěstí usnul a vydržel do rána.
Samozřejmě byl pod lékařským dohledem jak od praktické dětské lékařky
tak dalšího specialisty. Zkušeli jsme úpravu stravy, vč. nějakých
protiprdících kapek, šumění, houpání, ježdění a já nevím co
dalšího. Nezabíralo nic použitelného (k odvaru z makovic jsme se
neodvážili), bylo zkrátka nutné přežít.