zjentek

Trubec (včelí samec) vzniká z neoplozených vajíček. Čili vejce s budoucími trubci mohou klást pouze neoplodněné včely?

Třeba dělnice? 😮

Anebo druhá možnost je, že královna/matka naklade neoplozená vajca a z těch se pak vylíhnou výhradně trubci. Jinou možnost nevidím. Děkuju.

Odpovědi
Dochy

Matka naklade neoplozená vajíčka. Nikdo jiný než matka vajíčka neklade. Dělnice, pokud se nemýlím, jsou „ženy“ jen z pohledu české mluvnice. Jinak by měli být označovány spíše za bezpohlavní.