Avatar uživatele
paul1

Usmíváte se na své orgány?

Tím tedy nemyslím orgány činné v trestním řízení 🙂
Andrew Urbiš z Čeladné v relaci „Sama doma“ vysílané na ČT1 minulý týden říkal, že když s člověk usmívá na druhého, on se podvědomě usmívá též. Dále říkal, že existuje „vnitřní úsměv“, který se dá naučit. Spočívá v tom, že se usmíváte na své orgány a tento orgán se na něho usmívá též. Úsměv opětuje a při tom dochází k jeho uzdravování. Tato technika je celkem podrobně opsaná na internetu. Já to dělám pár dní a zatím nějaké zvláštní výsledky nemám. Zkoušel to někdo?

https://www.id­nes.cz/onadnes/vzta­hy/usmev-psychologie-stres-zdravi-jak-se-usmivat.A220912_140­136_ona-vztahy_job

.

Zajímavá 0 před 355 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Jenom na jeden, ale nepomáhá to.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Něco jsem o tom četl a autoři to doporučují a tvrdí, že to má povzbuzující nebo dokonce léčivé účinky. To je pochopitelné, je to obchod a důvěra čtenářů. Konkrétně třeba o tom píše Norbekov Zlepšení zraku. ( přesný název si nevzpomenu).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

V knížce " Jak se zbavit brýlí" píše dr. Norbekov o této metodě. Úsměv vysílá tělu signál, že je všechno v pořádku. Rozhodně je to nejlevnější metoda uzdravování, kterou nám žádné zdravotnické instituce nedoporučí. Přišly by na mizinu. Navíc jsou čím dál chamtivější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Zdá se, že rád věříš kdejaké blbosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lída Novotná

Ano, usmívám se a dokonce se ještě řídím orgánovými hodinami, které tuto metodu velice dobře podporují. Celkově se řídit orgánovými hodinami má velký smysl a podporuje to zdraví. Úsměv je energie, která dokáže opravdu léčit a rozhýbat energii správným směrem, ale chce to také zdravý životní styl, správnou a vyváženou stravu.

Jak využit správně orgánové hodiny najdete zde: https://cesta­relaxace.cz/or­ganove-hodiny/

A úsměv používám často od Dr. Nešpora více najdete na jeho stránkách zde: https://www.drnes­por.eu/ nebo YouTube kanále zde: https://www.y­outube.com/user/drnes­por

Upravil/a: Lída Novotná

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Tento koncept má základy v tradiční čínské medicíně, která tvrdí, že emoce mají přímý vliv na zdraví tělesných orgánů. Teorie „vnitřního úsměvu“ se také často využívá v rámci taoistických meditačních technik a Qi Gongu, kde se praktikuje záměrné zaměření pozitivních myšlenek a energie na konkrétní orgány.

Přestože tato technika může pro někoho znít neobvykle, je důležité si uvědomit, že spojení mysli a těla je vědecky prokázáno. Předpokládá se, že pokud má člověk pozitivní myšlenky a emoce, může to mít příznivý vliv na jeho celkové zdraví a pohodu.

Pokud jste nový v této technice, může trvat nějaký čas, než začnete pozorovat jakékoliv pozitivní výsledky. Klíčem je pravidelnost a trpělivost, podobně jako u jakékoliv jiné meditativní praxe.

Pokud cítíte, že by pro vás bylo užitečné pokračovat v této praxi, je to určitě dobrý nápad. Je také důležité, že pokud máte vážné zdravotní problémy, měli byste se poradit se svým lékařem. Tato technika by měla být spíše doplňkem, než náhradou tradiční lékařské péče.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
paul1

elkon:
No jo – říká se, že víra uzdravuje 🙂. Chodí k nám jedna paní středního věku. Usmívá a směje se ráda a svým smíchem často rozesměje i nás. Máme ji moc rádi, když přijde, tak se u nás doma vše jakoby rozjasní. 🙂

Avatar uživatele
paul1

Kelt, Ametyst a Lída Novotná:
díky 🙂

Avatar uživatele
paul1

orwel: 🙂

Nový příspěvek