Avatar uživatele
FlAsh_7

Vadí, když jednou za čas omylem nabiju mobil na 100%?

Zajímavá 0 před 1201 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Nevadí, stále ho nabíjím na sto.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Běžně jej takto nabíjím a stále, nejenom občas. Někteří „odborníci“ sice radí, že optimální je nabíjet mezi 40–80 %, ale kdo to má hlídat?
A dnešní baterie vydrží běžně, i při nabíjení v jakémkoliv režimu, minimálně 2–3 roky a pokud baterie „odejde“, jejich cena je už dnes celkem zanedbatelná. Pokud je baterie vyměnitelná, je to jednoduché. Pokud je nutno mobil demontovat a neumíš to sám, je to trochu dražší o práci. Ale zase to není tak moc. Neřeš to.;-)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Já ho tak nabíjím běžně. Lze snad rozumně předpokládat, že při dnešním stavu techniky dokáže výrobce nastavit nabíjecí logiku tak, aby nabíjení probíhalo v optimálních mezích. Co já mu do toho budu rejpat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ne nevadí. I když: „Úplné vybití současným akumulátorům ani zdaleka neprospívá, naopak by uživatelé telefonů měli zapojit přístroj do nabíječky dříve, než baterie klesne pod 20 %. Stejně tak nevadí mobil nabíjet po částech i několikrát denně, než ho nechat plně vybít. Není nutné nechat přístroj v síti až do plného nabití – podle některých testů to akumulátoru neprospívá, případný negativní dopad se ale liší model od modelu.“ 🙂
https://echo2­4.cz/a/Sq66a/­jak-spravne-nabit-mobilni-telefon-pet-mytu-kterych-se-cesi-stale-drzi

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Já mobily na 100 % nabíjím stále. Myslím, že jsou na to stavěné. Potkal jsem se ale s názorem, že nechávat mobil v nabíječce – jako ve stojánku, je pro mobil škodlivé.
Průběžně se totiž i po nepatrném vybití neustále dobíjí. A to by mělo mít na jeho životnost vliv. Lepší prý je ho nechat mimo a dobíjet jen případě potřeby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Já to tak dělám běžně. Podle mě je OK.

Mám levný tablet, u kterého to tak dělám a vydržel mi pět let a stále funguje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Software telefonu je nastaven tak, že indikace „100%“ není plné nabití baterie a „0%“ už vůbec (!) neznamená plně vybitou baterii (to by se, pokud by uživatel ty dvě meze plně využíval, baterie dožila jen pár dnů, max. týdnů).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1022 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
alik360

Co si myslel že se mohlo stát

před 1201 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek