FlAsh_7

Vadí, když jednou za čas omylem nabiju mobil na 100%?

Nejlepší odpověď
elkon

Nevadí, stále ho nabíjím na sto.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Běžně jej takto nabíjím a stále, nejenom občas. Někteří „odborníci“ sice radí, že optimální je nabíjet mezi 40–80 %, ale kdo to má hlídat?
A dnešní baterie vydrží běžně, i při nabíjení v jakémkoliv režimu, minimálně 2–3 roky a pokud baterie „odejde“, jejich cena je už dnes celkem zanedbatelná. Pokud je baterie vyměnitelná, je to jednoduché. Pokud je nutno mobil demontovat a neumíš to sám, je to trochu dražší o práci. Ale zase to není tak moc. Neřeš to.;-)

Dochy

Já ho tak nabíjím běžně. Lze snad rozumně předpokládat, že při dnešním stavu techniky dokáže výrobce nastavit nabíjecí logiku tak, aby nabíjení probíhalo v optimálních mezích. Co já mu do toho budu rejpat.

marci1

Ne nevadí. I když: „Úplné vybití současným akumulátorům ani zdaleka neprospívá, naopak by uživatelé telefonů měli zapojit přístroj do nabíječky dříve, než baterie klesne pod 20 %. Stejně tak nevadí mobil nabíjet po částech i několikrát denně, než ho nechat plně vybít. Není nutné nechat přístroj v síti až do plného nabití – podle některých testů to akumulátoru neprospívá, případný negativní dopad se ale liší model od modelu.“ 🙂
https://echo2­4.cz/a/Sq66a/­jak-spravne-nabit-mobilni-telefon-pet-mytu-kterych-se-cesi-stale-drzi

paul1

Já mobily na 100 % nabíjím stále. Myslím, že jsou na to stavěné. Potkal jsem se ale s názorem, že nechávat mobil v nabíječce – jako ve stojánku, je pro mobil škodlivé.
Průběžně se totiž i po nepatrném vybití neustále dobíjí. A to by mělo mít na jeho životnost vliv. Lepší prý je ho nechat mimo a dobíjet jen případě potřeby.

Rokio

Já to tak dělám běžně. Podle mě je OK.

Mám levný tablet, u kterého to tak dělám a vydržel mi pět let a stále funguje.

cochee

Software telefonu je nastaven tak, že indikace „100%“ není plné nabití baterie a „0%“ už vůbec (!) neznamená plně vybitou baterii (to by se, pokud by uživatel ty dvě meze plně využíval, baterie dožila jen pár dnů, max. týdnů).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

alik360

Co si myslel že se mohlo stát