Každá země má svou vlastní legislativu pro držení zbraně. Pokud je má Polsko přísnější, jako katolická země věřících bere zbraně jistě rozdílně než nevěřící Česká republika.
0 Nominace Nahlásit |
Polské zákony neznám, buď konkrétní. Která ustanovení polské zbraňové legislativy jsou přísnější než naše?
Nižší počet zbraní nemusí souviset s přísnějšími zákony. Je to totéž, jako kdybych se ptal, proč mají v Ugandě přísnější podmínky pro získání řidičáku, vždyť tam mají méně aut než u nás a je jich okolo 40 milionů.
Upravil/a: Emefej
0
před 334 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Jiný stát. Podrobnosti nemám. Ale stejně se pak můžeš ptát, proč v USA prodaj zbraň občanovi v klidu an občanku (nebo co to tam zrovna mají, oni myslím taky moc občankoví nejsou)
0
před 334 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Pravidla pro legální držení zbraní se liší v závislosti na zákonech každé země. V Polsku jsou podmínky pro získání zbrojního průkazu přísnější než v České republice, nejvíce kvůli bezpečnostním obavám a historickým zkušenostem s násilím. Polský postoj k držení zbraní je také silně ovlivněn polskou historií a kulturními hodnotami. Ve srovnání s ČR, je v Polsku mnohem menší tradice střelby a lovů, které často slouží jako důvod pro vlastnictví zbraní. Navíc, všeobecné veřejné mínění v Polsku je proti liberalizaci zákonů o zbraních.
Polský zákon také stanoví, že zbraně by měly být v držení pouze profesionálních bezpečnostních sil a že občané by se měli spoléhat na těchto sil pro ochranu, namísto toho, aby měli své vlastní zbraně.
A konečně, Polsko má také silnou tradici kontroly zbraní jako součást svého závazku k udržování veřejného pořádku a bezpečnosti. Držení zbraně je často považováno za privilegium, ne za právo. Pro získání zbrojního průkazu je nutné prokázat, že je to nezbytné pro konkrétní činnost, jako je například lov nebo sportovní střelba.
0
před 334 dny
|
0 Nominace Nahlásit |