autacek

Budou někdy moci homosexuální páry, třeba i v manželství, zplotit svého genetického potomka? Nebo to odporuje přírodě?

Odpovědi
da ny

Plodit děti mohou bez svazku, ve svazku i v případném manželství.
Ženy to mají snadné.
Muži budou těžko (s nejistým výsledkem) přemlouvat/uplácet nějakou ženu, která jim
odnosí potomka. Dokud takový počin nebude legální a závazně vázán smlouvou. Pokud otci/jednomu z páru „matka“ svěří během soudního jednání
dítě do péče, možné to je. :)

Pokud bude možné legální umělé oplodnění, náhradní matky, mohou mít každý
z 50% vlastního, pokrevního potomka, dvojčátka. Bez vajíčka to půjde ;)

Nassin

Myslíš jako obehnat plotem?

plebs

Věda spěje ku předu vše je možné

led

Nie „zplotit“ ale „zplodit“.
Ano, za pomoci ďalšieho človeka opačného pohlavia, alebo spermobanky, ktorú využívajú práve páry, ktoré z rôznych zdravotných dôvodov nemôžu mať spolu deti. Pritom to môžu byť ich biologicky vlastné deti, nie z iného „zdroja“
Aj pre páry inklinujúce k vlastnému pohlaviu, to, že sú homosexuálne, nemusí znamenať, že nie sú „plodní“ a nemôžu mať deti.
Môžeme sa nesúhlasom k tomu rozkrájať ako chceme, nadávať a hromžiť, vyhrážať sa Božou vôľou, jednoducho to funguje. Aj dogma cirkvi o tom že je to proti Bohu, neuspeje, pretože, „ak by to Boh nechcel, tak to nebude možné“. Jednoducho vývoj človeka ešte nie je ukončený. Až keď príde protokol z výstupnej kontroly STK o ukončení vývoja človeka, zavrieme, alebo otvoríme ústa. Tak…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

df

led: takže Bůh chtěl, aby byli mezi lidmi buzeranti? Protože kdyby to nechtěl, tak to nebude možné? Tím pádem je nutno souhlasit s názorem Milana Zeleného.

Stačí jen pohlédnout do bible z dob katechismu, jako kdysi Martin Luther: „Neboť ruka, která svírá meč a zabíjí, není rukou člověka, ale rukou Boží; není to tedy člověk, ale Bůh, kdo věší, týrá, stíná, zabíjí a válčí.“ Tolik Luther: proto přijdou i vojáci do nebe.

Vezměme úporná slova bible Kralické (Římanům 1–8): Každá duše vrchnostem povýšeným poddána buď. Neboť není vrchnosti jediné od Boha, a kteréž vrchnosti jsou, ty od Boha zřízené jsou.
… kdož se vrchnosti protiví, Božímu zřízení se protiví; … chceš-li se nebáti vrchnosti, čiň dobře, a budeš míti chválu od ní. Pakli bys zle činil, boj se; neboť ne nadarmo nese meč. Boží zajisté služebník jest, mstitel zuřivý nad tím, kdož zle činí. … protož musejíť vrchnostem všickni poddáni býti … proto i daň dáváte, poněvadž služebníci Boží jsou, pilnou práci o to vedouce … Každému tedy což jste povinni, dávejte. Komu daň, tomu daň; komu clo, tomu clo; komu bázeň, tomu bázeň; komu čest, tomu čest … atd.

led

vkladáte mi do úst slová, ktoré som nepovedala, prekrucujete moje slová „ak by to Boh nechcel, tak to nebude možné“.
Ak niečo nechcete, nemusíte to chcieť, ale sa k tomu nevyjadrujete a mlčky to trpíte. Takže ak aj nechcel, mlčky to trpel.

Ale ak vy tu tvrdíte, v zmysle stredovekého hlásania (králické) Biblie „dož se vrchnosti protiví, Božímu zřízení se protiví“, tak ste proti tým, „kdož v Listopadu´89 se vrchnosti protivili“, pretože vlastne „Božímu zřízení se protivili“?

ak tvrdíte v zmysle hlásania Martina Luthera:„Neboť ruka, která svírá meč a zabíjí, není rukou člověka, ale rukou Boží; není to tedy člověk, ale Bůh, kdo věší, týrá, stíná, zabíjí a válčí.“ prečo bránite ľuďom inakosti (homosexuálom, lesbičkám) veď ich myseľ a city nie sú mysľou a citmi človeka, ale mysľou a citom Boha, nie sú to teda ľudia, čo „hrešia“ ale Boh, ktorý tak koná skrz človeka.

Malá rada, nepokúšajte sa diskutovať len jednostranným pohľadom. Pozrite si problém aj z druhej strany.

led

Je veľa manželov, ktorí nemôžu mať spolu deti a práve pomocou spermobanky je možné využiť inštitút náhradnej matky.