Savier

Cítím se jako dement. Jak to změnit?

Mám více číst? Sportovat? Zajímat se o vědu? Ani jedno z toho nedělám. Prostě se cítím jak blbec. Neumím pořádně argumentovat a celkově se necítím dobře (chytře) ve svojí kůži. Přitom jak jsem byl mladší, mě zajímalo spoustu věcí. Jenže přednější jsou sociální sítě a alkohol. To je velký magnet, který mě blokuje dělat cokoliv produktivního.
Edit: Jsem jedinec z nechvalně proslulé generace Z. Mám pocit, že tato generace se označuje jako „ztracená“…

Nejlepší odpověď
Pepa25

Je potřeba režim, řád a sebekázeň.

Další odpovědi
Tonda Káňa

Ztracená generace byla generace 1. světové války, jsi o století pozadu 😁

Jinak opět, pořád dokola – píšeš, že máš problém se sociálními sítěmi a alkoholem – tak s tím něco dělej, ne?? Tvůj problém je, a píšu ti to již poněkolikáté, že nejsi schopný se sebrat a něco udělat, jen se lituješ, ale nikdy nic nepodnikneš.

Co třeba já? Z velkých sraček jsem se vyhrabal a teď jdu na VŠ. A víš proč? Protože jsem se nebál udělat ten první krok a něco podniknout.

Takže pokud chceš v litování a nicnedělání pokračovat, prosím, ale pak se nediv, že zůstaneš tam, kde jsi… Snění nikdy nic nevyřešilo.

A aby ses necítil jako „dement“ musíš dělat věci, které tě dle tvého názoru „dementství“ zbaví. Na to si musíš ale přijít sám, my ti do hlavy nevidíme…

Kelt

Změnit své pocity je velmi jednoduché. Je o tom literatura. Záleží, jak naložíš s každou informaci. Snaž se v ní najít povzbuzení, poučení a radost.

cappuccino

Savier, ty zijes v socialni izolaci a neustale hledas priciny, proc jsi nespokojeny!
Nemas dostatek sebevedomi a delas vsechno proto, abys ho mel jeste min!
Potreboval bys terapii, ale je to tezke, kdyz sam nikam nechces jit.
Na tvem miste bych vyhledala skupinu AA – to je prvni krok.
Pak si rozmysli, co by te nejvic bavilo. V miste bydliste je jiste spousta ruznych kurzu, sportovnich klubu atd. Muzes zacit malymi krucky – i v kurzu vareni se seznamis s lidmi. Nebo se zacni ucit nejaky jazyk, nejakou dovednost – to musis vedet ty, kam te to tahne.
Pokud nevystoups ze sveho kruhu, nic se nestane! Ale zacit musis u sebe!

led

Ide o generáciu narodenú od polovice 90. rokov 20. storočia po prvé roky po roku 2010, keď ešte u nás nebol masovo rozšírený „ľudový“ internet. V porovnaní s predchádzajúcimi generáciami majú členovia Generácie Z v rozvinutých krajinách silnejší sklon k slušnému správaniu, zdržanlivosti a averzii voči riziku.

typy generácií:
Stratená generácia (1883 – 1900) Lost Generation (1901 – 1924) G.I. Generation
Generácia druhej svetovej vojny Silent Generation (1925 – 1945) Tichá generácia
Generácia Baby boomers (1946 – 1964) Povojnová generácia
Generácia X (1965 – 1980) Deti s kľúčom na krku Husákove deti
Generácia Y (1981 – 1996) Millennials
Generácia Z (1997 – 2012) post-Millenials (Zoomeri)
Generácia Alfa (2010 – 2025) Screenedžeri (Generácia skla)
Generácia Beta (2025 – )

https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Gener%C3%A1ci­a_Z

paul1

Zkusit změnit myšlení, tady je návod:
https://www.mo­jezdravi.cz/zdra­vy-zivotni-styl/jak-dosahnout-pozitivniho-mysleni-naucte-se-temto-dovednostem-a-zmeni-se-vam-zivot-6731.html

Savier

cappuccino: Omyl. Nežiji v sociální izolaci. Jinak děkuji za rady. Určitě si z toho něco vezmu.