cappuccino

Co by se stalo, kdyby se na rok na celem svete prestaly vyrabet automobily?

Prezilo by to lidstvo? A s jakymi nasledky?
Tedy krome toho, ze by bylo spousta lidi nezamestnanych.
K tehle otazce me dovedly diskuze o elektromobilech – jednou jo, podruhe ne – tak co takhle pockat, az se dohodnou, jak to vlastne do budoucna bude?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Byly by po světě velké nepokoje. Mantra neustálého ekonomického růstu by praskla, a vlády by musely výpadek ve státním rozpočtu nahradit vysokými daněmi. Pravděpodobně i novými, o kterých jsme nikdy neslyšeli. Všechno by zdražilo. Je také otazka, co se stane s fabrikou, která je rok odstavená. Rozprodat zařízení nebo přejít na náhradní výrobu bicyklů, aby byli zelení ideologové šťastní, že rozum nezvítězil?
Elektromobily se bez dotací neprosadí. Nehledě na neekologickou těžbu kovů pro výrobu baterií, kterou má v rukou Čína. Elektromobily nejsou už od začatku určeny pro “široké lidové masy”, ale jen pro bohaté. Chudí budou stále chudnout, budou se jim zdaňovat stará auta a klasický benzín.

Další odpovědi
Drap

Přežilo bez problém§ Zvýšila by se cena i starších aut, jinak by se nic zásadního nestalo. Rok lze přežt se stávajícím vozovým parkem.

Rokio

Přišel bych o práci, ale finančně bych to měl zvládnout. Jsem nezávislý na pracovním příjmu.

Dochy

Auta a obecně doprava by zdražila. Vedlo by to k nějaké krizi. Ale rok zas není podle mně není tolik, aby to mělo kritický dopad na život. Snížilo by se tempo vyřazování aut a zvýšil by se zájem o bazarové zásoby (nejsem si jist, jak dlouho bazarové zásoby vydrží)

da ny

Lidstvo by to přežilo.
Spousty lidí by byly bez práce a jejich rodiny v hmotné nouzi.
Hlad a rebelie.....
Další by neměli zač utrácet své peníze.
Do státní kasy (všech zemí), by nepřišly daně z mezd a ze zisků firem.
Státy by též „pohubly“.

Filip84

Ano.
S následky ekonomickými, od kterých se – logicky – odvíjí následky ostatní: zvýšenou úmrtností, snížením délky dožití, etc. etc. etc. Ta nezaměstnanost s tím – logicky – souvisí.

A k elektromobilům: hubou se ještě nic nevybudovalo! 🙄 Kecy se vedou, život jde dál, celý příběh. 🙈

da ny

Všude nejsou tučné sociální dávky v nezaměstnanosti 😉
A zapomněla jsem na půjčky, hypotéky v bankách.
Ztráta střechy nad hlavou, exekutoři by měli, po celém světě žně.