zjentek

Co je to za hvězdu teď na východě (půl hodiny po půlnoci), která vypadá spíše jako dvouhvězda?

Odpovědi
EKSOT123

Mars, event Jupiter. Mars byl v tu dobu na východě, jasnější Jupiter vychází dříve a v té dobu už byl na jihovýchodě. (Zdroj: AI)

23. a 24. září budou Mars, Jupiter a Měsíc v druhé polovině noci pospolu.

aliendrone

No, nějak jsem línej hledat nějaké webové planetárium. To jsou věci! Zkus to ty místo mě, ok? 😉 🙂

elkon

Aliendrone, je to marný, ten je línej a neschopnej, proto s každou kravinou otravuje zde.

Pepa25

elkon: a přitom zrovna toto je na nalezení tak jednoduché: https://www.as­tro.cz/clanky/u­kazy.html

EKSOT123

Pepa25 – a co z toho vyplývá? Není mě to jasné. Ale dozvěděli jsme se tam o kometě, podle AI by ode dneška měla být k vidění za rozbřesku, zpočátku opravdu na východě. (Tedy ne o půlnoci.) Bohužel astronomické weby jsou pro úplné laiky většinou nepoužitelné, tedy alespoň podle toho, co jsem navštívil.