katollik

Co říkáte na obchod s nesmrtelností kdy se lidé nechávají zmrazit?

Např. firma KrioRus požaduje 36 tisíc dolarů za pobyt v ledu na jedno století. Kdo na to nemá, může si za 18 tisíc nechat zamrazit jen hlavu. Co s těly a hlavami bude, až stoletá smlouva vyprší?

Odpovědi
Kepler

Takové prachy jsou ochotní zaplatit jen ignoranti, takové „firmy“ toho zneužívají a jsou to vlastně podvodníci. Asi takoví, co prodávají pozemky na Měsíci a na Marsu. Hluboké zmrazení lidské buňky nenávratně zničí a takové už nelze oživit. Jak známo, voda (i ta buněčná) při přeměně v led zvyšuje svůj objem a trhá tak buněčné membrány.

katalyzator

@Kepler zapomínáš na to, že se takhle šetrně uchová DNA ze které jednou snad půjde vypěstovat celého jedince.

Alesh

Tak prohnat krematoriem půjdou i za těch 100 let, ne? 😉

Mc Merkurion

… jo, a až se vzbudim, dopadnu jak ti dva v Sexmisi …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

katalyzator: Ale to nejdůležitější co vytváří konkrétního člověka (znalosti, zkušenosti, prožitky…) klon mít nebude.

Alesh

A co z toho ten zmražený bude mít? 😉