hard work

Co se to děje na Slovensku?

Myslel jsem, že Robert Fico už je politicky mrtvá vyřazená postava z minulosti po těch kauzách kolem vraždy novináře Kuciaka a teď na mě vyskočil titulek, že Fico vyhrál volby. Muže mi někdo prosím vysvětlit politickou realitu u sousedů? Děkuji. Opravdu tomu nerozumím a nečekal bych, že Fico vyhraje volby. Myslel jsem, že Fico má nálepku „zloduch“, korupčník nebo populista a Slováci ho už nikdy nezvolí.

Nejlepší odpověď
elkon

Detaily nesleduji, ale nedávno jsem slyšel jeden jeho projev, kde mluvil o Slovensku, o nás i o EU a musím uznat, že se mi ten projev líbil. Možná po minulých zkušenostech v politice už to má v hlavě srovnané. Snad se někdy dočkáme i u nás nějaké rozumné vlády.

Další odpovědi
Ametyst

Robert Fico je sociální demokrat a levicový politik. Byl pro EU i pro euro. Teď už se asi nemohl dívat na to šíleně doleva vychýlené kyvadlo, které prostě semílá malé státy, a ty velké jen poroučejí a bohatnou. Fico podporuje Slovensko, a ne Rusko, a hlavně spolupráci V4, za což si jistě vyslouží hněv Polobohů. Ti neustále rozvrtávali a rozeštvávali V4. Teď je nová situace, že 3 ze 4 států mají společnou hranici s Ukrajinou. Tudíž nesou plnou tíhu migrace. Tudíž by rozumný člověk čekal, že V4 bude mít silnější hlas v EU.

led

Prirodzene, na každého kandidáta sa v rámci „boja o kreslo“ nalepujú rôzne nálepky obľúbenosti, či nenávisti, hlavne pomocou „hlásnych trúb“ médií, ktoré podliehajú jednotlivým politických, mocenských smerov. Nebudem sa ani tu pripájať k haneniu, alebo ku chváleniu jednotlivých predstaviteľov politickomocenských smerov podľa rôznych médií, ale budem vychádzať zo znalostí politického boja a skúseností vekov.
Vychádzam z faktu, ktorý potvrdzujú aj rôzni nielen slovenskí, ale i zahraniční politici a politológovia.
Zo súčasných oficiálnych kandidátov „záujemcov o vládu na Slovensku“ jedine Robert Fico dokázal politické schopnosti a predvídavosť potrebné na funkciu predsedu vlády. Preto aj získal najviac hlasov, napriek pokusu falošnou informáciou istej prieskumovej dotazníkovej firmy počas volebného dňa a nočného rátania hlasov mediálne zvrátiť voľby. Táto snaha bolo aj oficiálne potvrdená. (zámerne neudávam názov tejto firmy, nájdete ho v oficiálnych informáciách z volieb.

Pepa25

Fico je populista, stejně jako u nás Babiš. Stačí lidem říkat, co chtějí slyšet a hlasitě ukazovat na „nepřátele lidu“ a bojovat proti nic a máte vobební vítězství v kapse. Lidi navíc mají krátkou paměť.

Drap

Neni vůbec důležité co si myslíš ty, ale co si přejí mocní. I když volby vyhrál s dost velkým náskokem, tak vůbec neni jasné, zda bude premiérem.

Disraeli

Pepa25, takže v podstatě uznáváš, že demokracie nefunguje a volby jsou nesmysl? 😁

Pepa25

led: "napriek pokusu falošnou informáciou istej prieskumovej dotazníkovej firmy počas volebného dňa a nočného rátania hlasov mediálne zvrátiť voľby. Táto snaha bolo aj oficiálne potvrdená. "
Tak to by mě opravdu zajímalo, co máte na mysli. Bohužel z mě neznámého důvodu odmítáte uvést detaily??!

led

včera večer všetky západné médiá ako na objednávku zverejnili výsledky „exit pollov“ na Slovensku, podľa ktorých zvíťazila liberálna Progresívna strana.
Podľa „exit pollov“ získala viac ako 23% hlasov. Strana Roberta Fica pritom podľa týchto výsledkov prehrala a na liberálov strácala takmer dve percentá.
Toto si snáď dokážete nájsť v médiách pomocou hesla „Exit Poll“ volby Slovensko")
Keby som ten údaj nevidela na vlastné oči, tak to beriem ako fámu, rovnako ako vy. Bolo to okolo polnoci, hore na obrazovke bežali údaje o hlasovaní. Vyzeralo to, akoby to bola informácia z volebnej komisie, ktorá sa v pravidelných intervaloch menila, ale v skutočnosti to boli fiktívne dotazníkové akcie „exit polly“

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Exit+Polly%22+vol­by+Slovensko&oq=E­xit+Polly%22+vol­by+Slovensko&gs_lcrp=­EgZjaHJvbWUyB­ggAEEUYOdIBBzc3O­GowajGoAgCwAgA&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Pepa25

První exit polly byly zveřejněny v 22:00 v podobě slepých výsledků, bez označení vítěze: čas 1:1:48 v záznamu vysílání https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/101014917­67-studio-ct24/22341103­4000032/ Skutečné výsledky byly zveřejněny v souladu se zákonem až ve 22:45 (tamtéž, o 45 minut později)

NIKDE nebylo potvrzeno, že šlo o poručšení volebního zákona. Sama přiznáváte, že je to váš dojem.

Prosím uznejte, že jste neměla pravdu.

led

Pepa25, čítajte a sledujte nielen jeden denník, ale získavajte informácie aj z iných, vzájomne opozičných, nielen svojich vyvolených.
V odkaze, ktorý som vložila máte možnosť pozrieť nielen môj pocit z čias volieb, ale aj následné informácie o pokuse zvrátiť voľby. Napríklad OĽANO uplácanie hlavne rómskych voličov na Východnom Slovensku, info polícia.

Pepa25,
Prosím uznejte, že nemáte pravdu.
Prosím uznejte, že jsem měla pravdu.

Dodatok,
nehľadajte informácie len z jedného zdroja a jedného zamerania, ale vždy z viacerých (vám) dostupných zdrojov aj protichodných. Len tak si dokážete utvoriť naozaj plastický obraz.

Pepa25

Nepřekvapila jste, chybu neuznáte. Samozřejmě to o vás něco vypovídá, ale to je váš problém.
Nečtu jeden deník a nechápu, proč mi to podsouváte. Navrhl jsem, ať uvedete jakýkoliv zdroj. Místo toto mlžíte: nejprve jste uvedla LEŽ o „potvrzené snaze mediálně zvrátit volby“, pak argumetnovala rozporem exit pollů se skutečnými výsledky: což je samozřejmě pravda, ale nijak to nesouvisí s předchozí lží, což samo uznáváte, protože jste odskočila k Romům.
Pro jistotu na závěr: neberu vám vaše názory. Vadí mi, když překrucujete fakta. Stejna jako u Ametyst a alendrona. Se spoustou jiných uživatelů se neshodnu, máme jiné názory, ale ti tu nepřekrucují fakta.

led

Pepa25, váš názor vám neberiem, ale súčasne vás neurážam, ako to robíte vy bez dôkazov. Keď dôverujete prekrúcačom faktov, je to vaša vec. Za vašu neochotu prehrabať sa v kope hnoja, k čomu som tu zverejnila stránku s odkazmi, ešte raz vám ich sem vkladám: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Exit+Polly%22+vol­by+Slovensko&oq=E­xit+Polly%22+vol­by+Slovensko&gs_lcrp=­EgZjaHJvbWUyB­ggAEEUYOdIBBzc3O­GowajGoAgCwAgA&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8
nemôžem. Ale nikdy verejne netrvrďte, že klamem, ak k tomu nemáte dôkaz. Inak budem musieť siahnuť po zákonných prostriedkoch. Nie ste tak anonymný, ako sa nazdávate! Vážte slová!