tvaruzekcz

Co vlastně nabízí opozice ve volbách za změnu?

Manželka učitelka, já záchranář, rodiče důchodci… Nárůst našich příjmů za vládnutí Babiše je u nás hodně citelný… Proč bych měl já nebo někdo z naší rodiny volit změnu?

Nejlepší odpověď
Cvrčák

Protože populisté nedbají zodpovědnosti, utrácí peníze, ačkoliv na to nemají a vše jde na dluh, který se bude muset splatit.

Máme premiéra s obrovskými problémy, minimálně vykazující prvky amorálního a neetického jednání, což zbytečně bere čas a neřeší se důležité problémy. Politici tradičních stran odstupovali i za pochybení.

Ukazuje se, že populisté se klidně spojí s extrémisty, kteří vzývají Klementa Gottwalda nebo chtějí opustit NATO.

Změna je návrat ke slušnosti, k normálnosti, kdy se řeší palčivé problémy země, nepodkopávají se autority justice, nerozeštvávají se lidé proti sobě.

A pro občany: Opravdu věříte, že Babiše zajímáte, že mu jde o vaše blaho? Tak si pamatujte, že tento člověk avizoval, že nebude-li ve vládě, tak skončí v politice. Takže asi takhle by pracoval pro vás do roztrhání těla, opoziční práce mu za to nestojí.

Vyžeňme už konečně ty populisty, co nemají program a přiznejme si, že situace je opravdu vážná a důsledky Babišovy drahoty destruktivní. Nehledejme dokonalé politiky (vždy se najde něco, co nám vadí) a volme návrat k tradiční odpovědně politice.

Volme demokratické koalice, zejména pak Spolu. Děkuji.

Další odpovědi
Disraeli

Nic. Opozice nabízí maximálně výměnu stran a předáků ve vládě. To je vše.
Hlásají toho dost, ale to je vždy jen předvolební propagace (a vždycky je na těch bilboardech, každý volební rok napsáno totéž a všechny strany/osoby tam taky mají napsáno totéž… svým způsobem. Každopádně jsou to zcela vždy lži a prázdné fráze).
Nevím, proč bys měl volit „změnu“, není k tomu důvod. Ale taky není důvod volit to, co tam teď je. Jestli tam zůstane „tohle“ nebo tam přijde něco jiného, je úplně jedno. Výsledek je stejný (menší zlo si nevybereš, to je blbost).

Ametyst

Státním zaměstnancům se přisypává, zatímco na malé podnikání se zaklekává. Důležité volby pro nás už proběhly, a to v Německu. Kéž bychom se dožili doby, kdy nás nemusí zajímat situace v Německu.

Pepa25

Volební programy opozičních stran si jistě dokážete najít.

K vaší osobní situaci: je to sice vaše soukromá věc, ale ve výčtu mi chybí děti (omlouvám se, pokud je toto téma pro vás citlivé). Změnu chtějí především ti, co mají děti a je jim jasné, že nelze čít stylem po nás potopa.

Viktorie II.

Vyžeňme už konečně ty populisty, co nemají program a přiznejme si, že situace je opravdu vážná. Nevolme demokratické koalice (slepence), zejména pak Spolu. Děkuji.

dudu

Rekorytazaci.

Smack

Úplně stebou souhlasím.

JežíšKristus

Tyto názory „stát mi dává peníze na dluh, a na naše děti kašlu“ jsou geniální.
Jak by řekl Václav Klaus" „Kdo si myslíte, že vám ty peníze dá?“
Nikdy v historii ČR se lidem nepřidalo tolik peněz, ale taky že je rekordní dluh. Protože se lidem dávají peníze, které stát ale nemá. Žádný politik si nedovolil střílet kalašnikovem do budoucnosti dětí, vyjma Babiše a jeho omezených voličů.
To, že se těmito výdaji pokřivuje ekonomika, a lidé si za ty přidané peníze nakoupí méně věcí, to už lidem nevysvětlíte.

mosoj

Máš pravdu. Pochybuji že ti co zde remcají něco umí.

aliendrone

Jak to jen stručně a výstižně napsat? ZÁSADNÍ rozdíl mezi současným vedením a opozicí je v zásadě podobný, jako mezi tím, jestli dostaneš kopačku do držky ZLEVA nebo ZPRAVA A jistě uznáš, že to už STOJÍ za vzájemné si roztrhání Pokémonů, no ne? ;) :D :D (Jediná vyjímka – pokud nejsi OSOBNĚ zainteresovaný, tedy participant nějakého uskupení, které se chce dostat/udržet u koryta.)

Dojímají mne kydy o „zodpovědnosti vůči budoucnosti/našim dětem“ – peníze, které se dnes rozhazují (v lepším v případě) či rovnou rozkrádají se (pokud zvítězí opozice) budou rozhazovat a rozkrádat JINDE, žádné „lepší příští“ NEBUDE!

A o budoucnost se neboj, ta se o sebe postará sama, ostatně VŽDY to tak bylo. :)

Nejsem fandou Bureše (spíše naopak), ale ty plky o „našem blahu“, „zodpovědnosti“ a vůbec poslouchám CELÝ ŽIVOT. Unavuje mne, že TOLIK lidí nechápe, odkud vítr fouká, není to zase tak těžké pochopit. Možná nechtějí? :(