_Bůh_

Jak dlouho zůstanou ceny nemovitostí tak nízko? Budou byty nadále levné, nebo do budoucna podraží?

Nejlepší odpověď
Drap

Osobně si myslím, že ceny nemovitostí nejsou nijak nízko. Přibude nám spousta spoluobčanů z Ukrajiny, taky budou chtít bydlet. Lze tedy očekávat, že v dohledné době půjdou ceny spíše nahoru.

Další odpovědi
aliendrone

Neočekávám propad ceny nemovitostí. Zlatá Praha, víš kolik stojí blbý třípokoják v Šanghaji? ;) :D :D

Kryšpín

Praha je ještě levná 2+kk pouze 8 melounů

hapiky

Asi jste nezaznamenaly nedávné velké zdražení nemovitostí a pozemků.
Dům co stál nedávno 2mil. stojí 4.5mil.

da ny

Ony jsou ty ceny vysoké, až běda…
Pokud řeknu v otázce A, musím říci, také B!!!
Chtěla bychg vědět, kolik lidí v (%) vČR bralo v r. 2021 těch 30 tisíc Kč. To není, ani třetina (32%) německé průměrné mzdy, (34%) rakouské (za r. 2020)..
https://www.fi­nance.cz/537434-prumerna-mzda-2021-cr-sr-nemecko-rakousko-polsko/

Ve Francii je standard pracovní týden 35 hodin, 5 týdnů placené dovolené.
V ČR byla MINIMÍLNÍ mzda 15 200 Kč.
Ve Francii, je MINIMÁLNÍ mzda v přepočti 41 730 Kč!!!
zdroj: https://www.fon­dik.cz/zajima­vosti-ze-sveta-financi/srovnani-platu-cr-vs-francie-platy-ve-francii-se-vyrazne-lisi
Z toho logicky vyplývá, že byty, pro Francouze v Paříži jsou o něco levnější a byty v Praze, pro našince dražší.
Kolik našich lidí si vůbec může dovolit pořídit nějaké vlastní bydlení (třeba v Praze).
Ono stačí, že za pohonné hmoty, energie platíme stejně jako Němc (i když berou o 32% víc)i. Němci mají levnější drogerii, slevy na ošacení/obutí, potraviny i pro našince.

_Bůh_

Ano, Praha je hodně levná, proto se ptám. V paříži stojí průměrný byt 18 milionů Kč, v Praze to je nějak levný.