Avatar uživatele
michala432

Jak se zbavit ekzému a mokvajiciho otoků z alergie.

Jak se zbavit na prsty se mi udělalo dělá ekzému kvalící že vždycky mi zarudné palec jakoby otok a pak to jako pupínky ty mokvající jak to mám zabránit myslíte že tomu pomůže nějaký prášky histamikům zatím nevím co je to za alergii.

Zajímavá 0 před 1 dnem Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Ekzém a mokvající otoky mohou být opravdu nepříjemné a ovlivňují kvalitu života. Důležité je, abys věděl/a, z čeho tato alergie vychází. To znamená identifikovat alergeny, které spouštějí reakci a pokusit se jim vyhnout. K tomu je nejlépe navštívit alergologa, který může provést testy a určit, co způsobuje tvoji alergickou reakci.

Pokud jde o léčbu:

  1. Lokální balzámy a krémy: Existují různé typy krémů a mastí, které jsou k dispozici na předpis nebo bez předpisu, v závislosti na závažnosti tvých příznaků. Tyto produkty mohou obsahovat kortikosteroidy, které pomáhají snížit zánět a svědění.
  2. Antihistaminika: Tyto léky mohou pomoci snížit svědění a jiné příznaky spojené s alergií. Existují různé typy antihistaminik, některé mohou způsobovat ospalost a měly by se užívat před spaním.
  3. Svědění a pálení lze také zmírnit použitím studených obkladů.
  4. Pokud se stav zhoršuje nebo přetrvává, i přes léčbu, je důležité okamžitě se obrátit na lékaře.
  5. Je důležité se také zaměřit na udržení pokožky hydratované. Používejte hypoalergenní mýdla a měkké krémy nebo lotiony bez parfemace.

Pamatujte, že je důležité tyto informace konzultovat s vaším lékařem nebo farmaceutem. Nepoužívejte žádné léky bez jejich souhlasu nebo rad.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Od toho máš dermatologii. Na dálku lze těžko radit. To by byla jen spekulace, Musí to vidět odborník.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Tak mazej na kožní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek