plebs

Jak se zjistí u psa že má jinou sexuální orientaci?

Příbuzný má retrívra mlaďocha 3 roky převážně leží na gauči v létě na zahradě na lehátku a i když v těsné blízkosti přecházejí po chodníku různí hafani vůbec nereaguje, dle lékaře hafíků nemocen není.
Paní domácí vlastní pražského krysaříka je to již kmet přes 10 let na jaře a na podzim občas vezme roha za sexuálním potěšením, když jde okolo chajdy fena tak kňourá vyje a snaží se o seznamku, dokonce v mladším věku prokousal drátěný plot únikem za nedalekou fenou.

Odpovědi
aevul

Ten popis vůbec neodpovídá otázce. Nicméně retrívři milují pohyb. Na souši i ve vodě, tu obzvlášť. Pokud nemá dostatek pohybu a hlavně plavání, může se stávat apatyckým.

Jako příčinu bych viděl nevhodný přístup majitele.

Disraeli

Jednoduše: pes nemá sexuální orientaci. Respektive, tak jako každý savec (či prostě většina živočichů) je pouze samec a samice a ti jsou k sobě přitahováni díky pudům, smyslům (hlavně pachům, feromonům), biologii, vnitřním chodům… Primárně tedy pes jde po feně, protože je to psí samice, cítí ji, „komunikují“ spolu, vnitřně cítí probíhající procesy (plodnost/nadrže­nost – háravé období, vnímá dokonce i stav vajíček atd), ALE pes nemá sexuální orientaci jako takovou (a neexistuje nic jako psí gay nebo lesbička, žádná homosexualita). Proto se nic jako sexuální orientace u psů nezjišťuje. Pokud se navíc v okolí nevyskytuje samička, je tam jiný pes a nejsou to nepřátelé, tak na něj kldině naskočí…
Pes se kromě feromonů (a spol) řídí instinktem/pudem: skočit na cokoli živého, co se před ním ohne a kam se „to“ dá za/strčit (bez ohledu na pohlaví – přestože preferuje samičky – nebo zvířecí druh; avšak musí to být jemu velikostně odpovídající a blízké). Takže tak.
Samozřejmě někteří psi můžou být nějak nemocní, zdegenerovaní, impotentní – nejen neplodní, ale s nezájmem o sex, jiné psy, apod. Něco taky může být o (zlo)zvyku, podmínkách ve kterých vyrůstal a žil. Pes nezbytně nemusí mít vždy zájem o fenu, klidně to můžou být nepřátelé nebo si ji vůbec nemusí všímat (okolností je celá řada, proč a jak se pes chová nebo co dělá… a neplatí to jen u psů).

zjentek

To není nutné takový pes v druhu nepřežije brzy stejně zdechne.

elkon

Pokud nemá člověk „množírnu“, tak není žádný důvod k zjišťování.

VaclavZeman

Zeptej se ho. Pokud ti neodpoví a i přesto budeš mít podezření na jeho homosexualitu, tak se netrap, existuje něco jako tzv. přirozený výběr.

Ale nechci znít ošklivě vůči jiným sexualitám. Často se o ně zajímám. Jen prostě příroda je příroda. I já jsem evolučně chybný, protože žádného potomka jsem z těch mnoha spermií „nevyrobil“.

Děkuju.